۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
  • کد خبر: 322796
حجم صادرات گاز روسیه به اروپا تغییری نمی‌کند

روسیه تصمیم گرفت تغییری در مقدار ارسال محموله‌های گاز طبیعی خود به اروپا ایجاد نکند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ از مسکو، با وجود اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرده بود مسکو آماده عرضه بیشتر گاز به اروپاست، اکنون تصمیم گرفته است عرضه گاز به این قاره را محدود نگه دارد.

صادرات گازپروم به اروپا در دو هفته نخست ماه اکتبر به پایین‌ترین حد از سال ۲۰۱۴ برای این زمان از سال رسید زیرا بیشتر افزایش تولید صرف برآورده کردن تقاضای داخلی شده است.

نتایج مناقصه برگزار شده برای فروش ظرفیت خط لوله انتقال گاز در ماه نوامبر نشان می‌دهد روسیه هیچ برنامه‌ای برای افزایش عرضه گاز به اروپا ندارد.

گازپروم در مناقصه‌هایی که روز دوشنبه (۲۶ مهرماه) برگزار شد، تصمیم گرفت گاز بیشتری را برای ارسال از مسیر ترانزیتی اوکراین برای ماه آینده رزرو نکند.

این شرکت حجمی از ظرفیت موجود دو خط لوله‌ای که در مرز روسیه و اوکراین قرار دارند، رزرو نکرده است. ظرفیت موجود خط لوله «سودژا» ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب در روز و ظرفیت موجود خط لوله «سوخرانوکا» روزانه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب است.

گازپروم تنها حجم محدودی از گاز خود را از طریق لهستان به آلمان ارسال می‌کند، در حالی که این شرکت همچنان می‌تواند ظرفیت انتقال گاز خود را در ماه نوامبر به‌صورت روزانه رزرو کند، اما تاکنون چنین اقدامی نکرده است.

روسیه بارها تأکید کرده است که پیش از افزایش صادرات، باید مخازن داخلی را پر کند.

کد خبر 322796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =