آلمان: مجوز نورد استریم-۲ تهدیدکننده گاز اروپا نیست

وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که صدور گواهینامه خط لوله گازی نورد استریم-۲ تهدیدی برای تأمین گاز اتحادیه اروپا ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، وزارت اقتصاد آلمان روز سه‌شنبه (چهارم آبان‌ماه) اعلام کرد که صدور مجوز خط لوله انتقال گاز نورد استریم-۲ که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کند تهدیدی برای عرضه گاز به اتحادیه اروپا نخواهد بود و مانع بزرگ خط لوله مورد مناقشه را برطرف می‌کند.

در حالی که این خط لوله آماده آغاز عملیات است، هنوز به تأییدیه برنامه‌ریز آلمانی و تجزیه‌وتحلیل عرضه توسط این وزارتخانه نیاز دارد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: وزارت اقتصاد در تحلیل خود به این نتیجه رسیده است که اعطای گواهینامه تهدیدی برای امنیت عرضه گاز به آلمان و اتحادیه اروپا نیست.

این وزارتخانه اعلام کرد که تجزیه‌وتحلیل خود را پس از گفت‌وگو با کشورهای همسایه اتحادیه اروپا به این برنامه‌ریز ارائه کرده است و به کشورهای ایتالیا، اتریش، لهستان، جمهوری چک، مجارستان، استونی، لتونی و لیتوانی فرصتی برای مشورت داده شده بود.

این برنامه‌ریز آلمانی تا اوایل ژانویه فرصت دارد طرح گازی نورد استریم-۲ را تایید کند، اما ممکن است زودتر تصمیم خود را بگیرد. این تأییدیه به کمیسیون اروپا می‌رود که دو ماه دیگر فرصت دارد نتیجه را اعلام کند.

کد خبر 323177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =