صنعت نفت و گاز به ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد

وزیر نفت ضمن اشاره به نیاز سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد دلاری در پروژه‌های صنایع نفت و گاز کشور، بر لزوم توجه به آمایش سرزمین در این سرمایه‌گذاری‌ها تاکید کرد.

به گزارش شانا به نقل از سازمان برنامه و بودجه، جواد اوجی روز یکشنبه (نهم آبان‌ماه) در نشستی که به‌منظور هماهنگی لایحه بودجه ۱۴۰۱ تشکیل شد، گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری لازم در صنعت نفت و گاز انجام نشده است و حال آنکه برای پاسخ به نیاز کشور به ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این حوزه نیاز داریم.

وی با بیان اینکه اگر برای توسعه هزینه نشود در آینده به واردکننده این محصولات تبدیل می‌شویم، افزود: در سرمایه‌گذاری‌ها باید به آمایش سرزمین توجه بیشتری کرد، زیرا طرح‌هایی که توجیه اقتصادی ندارند دامن دولت و مجلس شورای اسلامی و در کل اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

در همین حال، مسعود میرکاظمی نیز در این نشست گفت: بلافاصله پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم روی حل مشکل تأمین واکسن تمرکز کرد و همه دیدند این کار به‌خوبی انجام شد.

وی افزود: دولت در هر کار متمرکز شود کارها به‌خوبی جلو می‌رود و حالا اولویت نخست کشور رشد اقتصادی است، منابع باید به سمت طرح‌هایی در کشور برود که رشد اقتصادی ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به درخواست مقام‌های استانی برای تأمین منابع طرح‌های زیرساختی، تصریح کرد: در سفرهای استانی دولت، مقام‌های دولتی به‌دنبال منابع برای هزینه هستند، اما این رویکرد باید به حرکت در مسیر ایجاد درآمد در استان‌ها تغییر کند.

میرکاظمی بیان کرد: وزارتخانه‌های مختلف باید طرح‌های اولویت‌داری را که در رشد اقتصادی موثر است معرفی کنند و البته پس از تخصیص منابع، این طرح‌ها دائم رصد می‌شوند تا کار به نتیجه برسد و رشد اقتصادی محقق شود.

کد خبر 332247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =