نیروهای مسلح با همه توان از  استقلال، امنیت و منافع ملی کشور دفاع می‌کنند/ مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد

سردار شریف با اشاره به قدرت بازدارندگی و اقتدار دفاعی امروز ایران اسلامی گفت: نیروهای مسلح با همه توان از استقلال، امنیت ومنافع ملی کشور و جریان راهبردی انرژی دفاع می‌کنند و جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار شانا، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران  امروز (سه‌شنبه، دوم آذرماه) در صبحگاه مشترک بسیجیان صنعت نفت که در محوطه وزارت نفت برگزار شد، گفت: همان‌طور که آگاه هستیم بخش عمده‌ای از بودجه این کشور از صنعت نفت تأمین می‌شود و این صنعت نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کشور دارد. از این رو این صنعت از دید آمریکایی‌ها پنهان نماند و از همان آغاز جنگ تحمیلی تلاش کردند صادرات نفت ایران را از کار بیندازند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  با همه توان از استقلال، امنیت ومنافع ملی کشور و جریان راهبردی انرژی دفاع می‌کنند، افزود: مهم  تلاش و همت مردانه شما زیر سایه این امنیت پایدار برای خدمت به کشور و آینده مردمان آن  است.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: درود خدا بر شما که در اوج تحریم‌های دشمن حدود بیش از ۱۰۰ سال که ما از نعمت نفت برخوردار هستیم، توانستید پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) راه‌اندازی کنید و کشور را از واردات بنزین نجات دهید.

سردار شریف همچنین بیان کرد: در سخت‌ترین تحریم‌ها هر وقت آمریکایی‌ها خواستند مشکلی ایجاد کنند بیان می‌کردند جلو واردات بنزین به ایران را خواهیم گرفت. در این مسیر تلاش بسیاری هم انجام دادند، اما رفتار و همت بسیجی شما کارکنان صنعت نفت سبب شد با ساخت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به جرگه صادرکنندگان بنزین بپیوندیم.

وی با بیان اینکه به توفیقات زیادی در حوزه گاز دست یافته‌ایم، گفت: پیش از پیروزی انقلاب تنها به چهار استان ما آن هم در گوشه‌ای از آن گازرسانی شده بود، اما امروز حدود ۹۴ درصد مردم این سرزمین از نعمت گاز برخوردارند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام کارکنان صنعت نفت در خنثی‌سازی حمله سایبری دشمن به سامانه هوشمند سوخت را کاری بزرگ توصیف و تصریح کرد: دشمن برای این موضوع طراحی عظیمی انجام داده بود، پشت صحنه آن صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آنها بودند و قرار بود این موضوع را به چالشی برای نظام مبدل کنند که توطئه آنان ناکام ماند.

سردار شریف در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر قدرت بازدارندگی و اقتدار دفاعی امروز کشور و اشاره به شکل‌گیری این ظرفیت از دوران دفاع مقدس یادآور شد: همان‌گونه که فرمانده مقتدر نیروی دریایی سپاه پاسداران هم به‌تازگی اشاره کرد ما از همان زمان جنگ تحمیلی در رویارویی با قدرت استکباری آمریکایی‌ها در خلیج فارس با شجاعت و قاطعیت عمل کرده‌ایم و در مقابل ۹ شهید گرانقدری که در این رویارویی در سال‌های ۶۶ و ۶۷  تقدیم دفاع از استقلال، امنیت و منافع ملی کشور  کرده ایم ، خود آنها به‌خوبی آگاه هستند که چه  تلفات سخت و مهلکی را تاکنون متحمل شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد ، گفت: در حوزه امنیت و دفاع کشور، با همت و مجاهدت فرزندان ایران اسلامی در نیروهای مسلح و تدابیر رهبر معظم انقلاب  با سربلندی  اعلام می‌کنیم که از ملت شریف ایران  و منافع ملی با قدرت دفاع می‌کنیم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صادرات نفت ایران به نقاط مختلف از جمله سوریه و لبنان در زیر تیغ دشمنان را شکست مفتضحانه دیگری برای آمریکایی‌ها دانست و تأکید کرد: این مهم در سایه اقتدار نظامی و شهامت و شجاعت فرزندان ایران اسلامی رقم خورده است و هر چند دشمنان با عملیات روانی و رسانه‌ای تلاش می‌کنند آبروی از دست رفته خود را به‌دست آورند، اما موفقیتی نداشته‌اند.

کد خبر 449290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =