۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
  • کد خبر: 449711
عرضه نفت اوپک در ماه نوامبر افزایش یافت

تولید نفت اوپک در ماه نوامبر نسبت به ماه گذشته ۲۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

به‌گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس)، در حال تسهیل کاهش تولید تاریخی خود در سال ۲۰۲۰ هستند، اما همچنان از عرضه میلیون‌ها بشکه نفت خودداری می‌کنند.

بر اساس محاسبات رویترز و آمار اوپک، این سازمان باید در ماه نوامبر ۲ میلیون و ۶۳۶ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود را کاهش می‌داد.

اما بررسی رویترز نشان داد در مقایسه با سطوحی که برای کاهش تولید اعضای اوپک توافق شده بود - که در بیشتر موارد بر مبنای سطح تولیدشان در ماه اکتبر ۲۰۱۸ بود - ۱۰ عضو اوپک که به این توافق متعهد شده بودند، در ماه نوامبر تولید خود را ۳ میلیون و ۱۷۳ هزار بشکه در روز کاهش دادند.

از آنجا که بر اساس توافق کاهش تولید اوپک پلاس مقدار کاهش عرضه اوپک باید ۳ میلیون و ۱۷۳ هزار بشکه در روز می‌بود (و نه ۲ میلیون و ۶۳۶ هزار بشکه در روز)، پایبندی اوپک به این توافق در ماه نوامبر به ۱۲۰ درصد رسید، در حالی که این رقم در ماه اکتبر ۱۱۸ درصد بود.

تولید نفت اوپک در ماه نوامبر ۲۷ میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه در روز بود که تنها ۲۲۰ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه گذشته فزایش تولید داشت.

وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس برای تصمیم‌گیری درباره مقدار عرضه این ائتلاف در ماه ژانویه فردا (پنجشنبه، ۱۱ آذرماه) دیدار می‌کنند.

کد خبر 449711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =