افت قیمت نفت تأثیری بر آزادسازی ذخیره‌سازی‌ها ندارد

وزیر صنعت ژاپن اعلام کرد که طرح آزادسازی ذخیره‌سازی راهبردی نفت این کشور با کاهش قیمت نفت تغییری نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، کویچی هاگیدا، وزیر صنعت ژاپن روز جمعه (۱۲ آذرماه) اعلام کرد که برنامه این کشور برای آزادسازی نفت از ذخیره‌سازی راهبردی با هماهنگی آمریکا و دیگر کشورهای مصرف‌کننده، با وجود کاهش اخیر قیمت نفت، بدون تغییر باقی می‌ماند.

شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا نخستین بار روز پنجشنبه (چهارم آذرماه) بازار را تکان داد و قیمت‌های جهانی نفت بیش از ۱۰ دلار برای هر بشکه کاهش یافت.

دولت ژاپن هفته گذشته اعلام کرد که در پاسخ به درخواست آمریکا چند میلیون بشکه از ذخیره‌سازی راهبردی نفت خود را آزاد خواهد کرد، در حالی که جزئیات این مسئله به دلایل قانونی هنوز در حال بررسی است.

هاگیدا افزود: هیچ تغییری در برنامه ما برای آزادسازی نفت از ذخیره‌سازی‌ها وجود ندارد و در عین حال تحولات بازار بین‌المللی انرژی را زیر نظر داریم.

وی درباره تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) برای افزایش ماهانه تولید نفت طبق برنامه‌ریزی پیشین این ائتلاف گفت: معتقدیم تصمیم اوپک‌پلاس با کمی توجه به موقعیت کشورهای مصرف‌کننده اتخاذ شده است، اما همچنان از کشورهای تولیدکننده نفت می‌خواهیم که تولید نفت خود را افزایش دهند.

کد خبر 449820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =