امضای بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای داخلی‌سازی در حوزه پتروشیمی

مدیر برند، روابط‌عمومی و مسئولیت اجتماعی گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس از برگزاری سومین دوره «نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی»، در هفته نخست اسفندماه خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در این نمایشگاه برای داخلی‌سازی در صنعت پتروشیمی، تفاهم‌نامه‌هایی به ارزش بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان امضا شود.

به گزارش شانا به نقل از گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، جواد گلی با اشاره به حضور موفق گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس در نمایشگاه کیش اینوکس و امضای تفاهم‌نامه‌هایی به ارزش ۱۰۵ هزار میلیارد تومان در این نمایشگاه با بانک‌های ملت، تجارت، صادرات و اقتصاد نوین برای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای این گروه از برگزاری سومین دوره نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی خبر داد.

وی افزود: سومین دوره این نمایشگاه که در دو دوره گذشته استقبال کم‌نظیری از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکنندگان داخلی صنعت پتروشیمی از آن شد، از دوم تا چهارم اسفندماه امسال در کیش برگزار می‌شود.

مدیر برند، روابط‌ عمومی و مسئولیت اجتماعی گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با بیان اینکه در دوره گذشته این نمایشگاه در بهمن‌ماه پارسال، تفاهم‌نامه‌هایی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان برای ساخت داخل در صنعت پتروشیمی امضا شد، گفت: بیش از ۲۰۰ شرکت در این نمایشگاه حضور داشتند و با توجه‌ به تجربه خوب دو دوره گذشته، پیش‌بینی می‌شود در سومین دوره این نمایشگاه بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه امضا شود.

گلی ادامه داد: با راهبردی و همراهی معاونت علمی - فناوری ریاست‌جمهوری به‌منظور حضور فعالانه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و با همراهی انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، امید داریم امسال تفاهم‌نامه‌هایی با انجمن استصنا برای داخلی‌سازی بیشتر و افزایش زمینه داخلی‌سازی در پروژه‌های بزرگ و مگاپروژه‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس امضا کنیم.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه پارسال قرارداد داخلی‌سازی پروژه الماس ماهشهر را امضا کردیم و سطح داخلی‌سازی در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس امروز از ۸۰ درصد عبور کرده، اظهار کرد: امیدواریم امسال نیز بتوانیم تفاهم‌نامه‌های برای مگاپروژه‌های گروه با شرکت‌های دانش‌بنیان و بانک‌ها امضا کنیم.

مدیر برند، روابط‌عمومی و مسئولیت اجتماعی گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌ فارس در پایان با بیان اینکه تسهیلات بانک‌های چهارگانه در نمایشگاه ساخت داخل پارسال آماده است، یادآور شد: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری که سال گذشته با ما تفاهم‌نامه امضا کردند، می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها از تسهیلات چهار درصدی استفاده کنند و ظرفیت استفاده از این وام‌ها همچنان وجود دارد.

کد خبر 450059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =