خبرسازی‌ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد

سخنگوی دولت گفت: آنچه در رسانه‌ها با عنوان گرانی بنزین منتشر شده، صحیح نیست و سوءبرداشت از نامه معاون اقتصادی دولت است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، علی بهادری‌جهرمی اظهار کرد: قرار نیست بنزین گران شود و دولت تصمیم‌های یک‌شبه نیست، به‌طور حتم اگر قرار باشد تصمیمی گرفته شود که در زندگی جاری و عمومی مردم اثر بگذارد، جوانب مختلف آن سنجیده می‌شود.

وی ادامه داد: درباره این طرح نیز مقرر شده به‌صورت آزمایشی در دو جزیره قشم و کیش، سهمیه بنزین به‌جای خودروها به افراد اختصاص یابد و قیمت عرضه همان نرخ عادی ۱۵۰۰ تومان برای بنزین سهمیه‌ای و ۳۰۰۰ تومان برای بنزین آزاد است که هیچ تفاوتی با نرخ موجود نخواهد داشت.

سخنگوی دولت تصریح کرد: هم‌اکنون اگر کسی خودرو نداشته باشد نمی‌تواند از سهمیه بنزین استفاده کند، در حالی‌ که سوخت سرمایه ملی و متعلق به همه مردم است. اما کسی که برای نمونه چهار خودرو داشته باشد، چهار برابر سهمیه استفاده می‌کند. طبیعتاً این روش ناعادلانه است و سهم کسی که توان خرید خودرو ندارد در سوخت دیده نمی‌شود.

بهادری جهرمی تأکید کرد: اما با این تغییر که به‌صورت آزمایشی بنا شده انجام شود، کسی که خودرو ندارد هم می‌تواند سهمیه سوخت با کد ملی خود داشته باشد و آن را به قیمت مناسب به دیگران عرضه کند، بنابراین خبرسازی‌ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

کد خبر 450590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =