صرفه‌جویی در مصرف گاز برای پایداری شبکه ضروری است

رئیس‌جمهوری با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز گفت: با توجه به برودت هوا رعایت الگوهای صرفه‌جویی در مصرف گاز برای حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از قطع گاز بسیار اهمیت دارد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی رئیس‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز (یکشنبه، پنجم دی‌ماه) در نشست هیئت دولت گفت: اقدام‌های متعددی برای مهار قیمت‌ها و نظارت بر بازار انجام شده، اما وضع کنونی بازار به ما می‌گوید باید به‌سرعت برای مدیریت قیمت‌ها چاره‌اندیشی شود.

وی با تأکید بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف گاز اظهار کرد: با توجه به برودت هوا رعایت الگوهای صرفه‌جویی در مصرف گاز برای حفظ پایداری شبکه و جلوگیری از قطع گاز بسیار اهمیت دارد و رسانه‌ها و به‌ویژه صدا و سیما باید مردم را بیش از گذشته به صرفه‌جویی در مصرف گاز تشویق کنند.

رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد تحول در سازمان اداری کشور، تصریح کرد: برای ایجاد این تحول نباید حتی یک روز را از دست بدهیم و تغییرات ضروری در سازمان اداری دولت باید به کارآمدی نظام اداری بینجامد.

رئیسی ادامه داد: همچنین همه دستگاه‌های اداری باید در کنار تلاش برای مقابله با فساد، روابط ناسالم و رشوه، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف نیز اجرا کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار، صادرات محصولات غیرنفتی کشور در دوره مورد بررسی امسال نسبت به دوره مشابه پارسال حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است، افزود: وقتی دولت تمرکز خود را بر توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای همسایه قرار داده و در این مسیر موفق نیز بوده، طبیعی است که بدخواهان به‌دنبال خرابکاری در روابط ایران با همسایگانش باشند که باید مراقبت کرد آیا واقعاً مشکل در کالاهای صادراتی بوده است یا مسئله سیاسی وجود دارد؟

کد خبر 450893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =