برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین وجود ندارد

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت سیزدهم اهل تصمیم‌های یک‌شبه یا اخبار تلخ صبح جمعه‌ای نیست، گفت: در دولت هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین وجود ندارد.

به گزارش شانا، علی بهادری جهرمی، امروز (سه‌شنبه، هفتم دی‌ماه) در نشست خبری درباره طرح بنزینی که قرار است در دو جزیره کیش و قشم عملیاتی شود، گفت: هم‌اکنون به کسانی که چند خودرو دارند، چند برابر کسانی که یک خودرو دارند یا حتی خودرو ندارند یارانه بنزین داده می‌شود که این نظام توزیع ناعادلانه است.

وی افزود: دولت سیزدهم اهل تصمیم‌های ‌یک‌شبه و اهل خبرهای تلخ صبح جمعه‌ای نیست. این دولت مردمی است، نه امنیتی. این میراث تلخ به دولت جدید نسبت داده نشود، چون دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: این طرح برای عادلانه‌تر شدن نظام توزیع است. از این رو طرح آزمایشی عرضه بنزین با همین نرخ در دو جزیره (کیش و قشم) اجرا خواهد شد و سپس اجرای آن در سطح ملی با استفاده از تجارب دوره آزمایشی پیش خواهد رفت.

بهادری‌جهرمی در ادامه با اشاره به اینکه بنای دولت بر تغییر مدیران نبوده و نیست، گفت: بنای دولت به شایسته‌سالاری، داشتن کارآمدی لازم برای حل مشکلات و داشتن اعتقاد به حرکت تحولی دولت است. از مدیران موجود اگر کسی با این نگاه باشد وضعیتش باید تثبیت شود.

وی درباره وضع منابع ارزی کشور نیز افزود: طبیعتاً کشور در شرایط تحریمی است و شرایط تحریمی را نمی‌توان با شرایط عادی مقایسه کرد، البته در بحث فروش نفت و بازگشت منابع حاصل از آن شاهد ثبات در بازار ارزی هستیم و مشکلی در تأمین منابع ارزی نداریم.

سخنگوی دولت گفت: عرضه ارز نیمایی در روزهای اخیر بیش از قبل است و با توجه به فروش نفت و منابع حاصل از آن، شاهد اتفاق‌های خوب در گشایش‌های ارزی خواهیم بود.

کد خبر 451020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =