بانک ملت بیشترین سهم را در تأمین مالی ابرپروژه‌های نفتی داشته است

مدیرعامل بانک ملت گفت: بانک ملت همواره بزرگ‌ترین نقش و سهم را در تأمین مالی ابرپروژه‌های صنعت نفت، پالایش و پخش، گاز و پتروشیمی داشته است.

به گزارش خبرنگار شانا، رضا دولت‌آبادی، امروز (شنبه، ۲۵ دی‌ماه) در آیین امضای تفاهم‌نامه خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی مسیر رفسنجان، بیرجند، تربت حیدریه، مشهد موسوم به خط لوله تابش (تأمین بازار انرژی شرق) به نقش پررنگ صنعت نفت و حوزه انرژی در اقتصاد کشور، اشاره کرد و گفت: نظام بانکی کشور همیشه توجه خاص و ویژه‌ای به این بخش داشته است و میزان قابل توجهی نیز از منابع ارزی، ریالی و تعهدهای آنها را در حوزه ضمانت‌نامه‌ها یا ال‌سی‌های داخلی و خارجی تخصیص داده است.

وی افزود: بانک ملت همواره به‌عنوان بانک نخست در حوزه نفت و انرژی بیشترین و بزرگ‌ترین نقش و سهم را در تأمین مالی پروژه‌ها به‌ویژه ابرپروژه‌های صنعت نفت، بخش پالایش و پخش، بخش گاز و پتروشیمی داشته است.

مدیرعامل بانک ملت تصریح کرد: این بانک تأمین مالی ده‌ها پروژه را در سال‌های گذشته به‌عهده داشته که امروز بخش بسیار زیادی این پروژه‌ها به بهره‌برداری هم رسیده است که در توسعه و رشد اقتصادی کشور و تأمین منابع ارزی نقش مهمی داشته‌اند.

دولت‌آبادی به پروژه‌هایی که توسط بانک ملت تأمین اعتبار شده است اشاره و اعلام کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس از پروژه‌های بسیار بزرگ با تأمین مالی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو، پالایشگاه شازند اراک، پالایشگاه نفت تهران، پالایشگاه نفت بندرعباس، پالایشگاه نفت تبریز، پالایشگاه نفت آبادان و پالایشگاه نفت لاوان از جمله پروژه‌های بزرگی هستند که در سال‌های گذشته از طریق بانک ملت تأمین مالی شده‌اند و امروز همه این پروژه‌ها به چرخه تولید آمده‌اند و دارای فعالیت هستند.

وی مراودات مالی بانک ملت با حوزه نفت را حدود ۱۸ میلیارد یورو دانست و گفت: پروژه امروز حدود ۳۰۰ میلیون یورو، معادل ریالی ۹۰ هزار میلیارد ریال است که قرار شد این تأمین مالی را نیز به‌عهده بگیریم.

مدیرعامل بانک ملت افزود: این پروژه با کوتاه‌ترین زمان ممکن و با همکاری شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و بانک ملت و پس از دریافت مجوزهای لازم اجرایی می‌شود، همچنین ما همکاری‌های خود را در حوزه سوخت و جایگاه‌های عرضه سوخت با وزارت نفت و شرکت ملی پالاش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه خواهیم داد.

کد خبر 451840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =