۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
  • کد خبر: 451961
ذخایر اثبات‌شده نفت آمریکا کاهش یافت

ذخایر اثبات‌شده نفت خام ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۹ درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، داده‌های اخیر اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) نشان داد که ذخایر اثبات‌شده نفت آمریکا در طول سال ۲۰۲۰، ۱۹ درصد کاهش یافته و از ۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون بشکه به ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه رسیده است.

بر اساس این داده‌ها، در طول سال ۲۰۲۰، تنها ۳ میلیارد بشکه ذخایر اثبات‌شده نفت خام در ایالات متحده کشف شده است که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون بشکه از ذخایر اثبات‌شده از طریق تعدیل، فروش و خرید دارایی‌های جدید به‌دست آمده است.

۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه از ذخایر اثبات‌شده به‌دلیل بازنگری ذخایر از بین رفته و ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه آن هنگام تولید نفت خام مصرف شده است.

تغییر مقدار ذخایر  ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بشکه است که در مجموع بیانگر کاهش ۱۹ درصدی آن است.

داده‌های پیشین این نهاد نشان داد این از دست دادن ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بشکه بزرگ‌ترین کاهش ذخایر اثبات‌شده خود را حداقل از سال ۲۰۱۰ ثبت کرده است. در واقع، ایالات متحده تنها در یک سال دیگر از دهه گذشته (سال ۲۰۱۵) شاهد کاهش ذخایر ثابت‌شده خود بوده است.

از دلایل اصلی از دست دادن ذخایر اثبات‌شده در سال ۲۰۲۰، افزایش کمتر ذخایر از طریق توسعه و اکتشاف بود. در سال ۲۰۲۰، تنها ۳ میلیارد و ۲ میلیون بشکه نفت خام کشف شد که کمتر از نیمی از ذخایر کشف‌شده در سال‌های ۲۰۱۸ یا ۲۰۱۹ است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا ویروس عالم‌گیر کرونا را عامل اصلی از دست دادن ذخایر اثبات‌شده نفت معرفی کرد، با قرنطینه‌ها و محدودیت‌های سفر، تقاضا برای سوخت حمل‌ونقل به‌طور چشمگیری کاهش یافت.

کد خبر 451961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =