ظرفیت تولید بزرگ‌ترین زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات ایران افزایش یافت

رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با اشاره به راه‌اندازی هفتمین خط ریسندگی کارخانه نخ پلی‌استر (POY) این پتروشیمی، اعلام کرد: با اجرای موفق و بدون حادثه راه‌اندازی این پروژه، افزون بر افزایش ۱۲ درصدی تولید کارخانه POY، نسبت تولید به ظرفیت اسمی این واحد به رقم بی‌سابقه ۸۸ درصد رسید.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی شهید تندگویان، امین ملک‌زاده با اشاره به اجرای برنامه‌های متعدد و متنوع رفع گلوگاه‌ها و موانع تولید به منظور افزایش کمّی و کیفی تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات، گفت: بر این اساس، عملیات راه‌اندازی هفتمین خط ریسندگی کارخانه نخ پلی‌استر (POY) پتروشیمی شهید تندگویان از آغاز تا پایان با تکیه بر توان، تخصص و دانش کارکنان شرکت و بدون استفاده از شرکت‌های خارجی انجام شد.

وی، تصریح کرد: با اجرای این پروژه، علاوه بر افزایش ۱۲ درصدی تولید کارخانه POY نسبت تولید به ظرفیت اسمی این واحد مجتمع به رقم بی‌سابقه ۸۸ درصد افزایش یافته است.

رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان تأکید کرد: با وجود محدودیت‌های ناشی از تحریم ظالمانه، همچنین شیوع کرونا، همت و پشتکار بی‌نظیر متخصصان این شرکت پتروشیمی سبب شد تا با برنامه‌ریزی دقیق، همدلی و همکاری گروهی، در حداقل زمان ممکن این پروژه بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای به سرانجام برسد و این خط  عملیاتی شود.

ملک‌زاده با اشاره به فعالیت گسترده کارکنان برای رفع مشکلات موجود در انجام این پروژه بیان کرد: مشکلات نه‌تنها سبب ناامیدی کارشناسان پتروشیمی شهید تندگویان نشد، بلکه زمینه‌ساز نوآوری و خلاقیت شده، به‌گونه‌ای که علاوه بر انجام کارها و فعالیت‌های روتین اقدام‌های بسیار مهمی از جمله بازسازی و رفع مشکل دستگاه آزمون سیستم‌های تولید نخ، تعمیر بسیاری از بردهای الکترونیکی معیوب سیستم و روزآمد کردن سیستم عامل خط هفتم به‌منظور امکان تهیه سخت‌افزار در سال‌های آینده از سوی کارکنان تعمیرات شرکت و در کارگاه‌های مجتمع انجام شد.

وی با بیان اینکه پتروشیمی شهید تندگویان به‌عنوان تنها تولیدکننده محصولات مهم و راهبردی اسید ترفتالیک خالص و پلی‌اتیلن ترفتالات نقش ویژه‌ای را در حمایت از صنایع پایین‌دستی به ویژه صنعت نساجی دارد، اظهار کرد: در این زمینه، مدیریت مجتمع همواره سعی دارد با تأمین نیاز کامل بازار داخل، به بهترین نحو ممکن از تولید ملی حمایت کند.

رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با یادآوری اینکه بهره‌برداری از این خط تولید سود مالی این شرکت پتروشیمی را سالانه حدود ۹۰ میلیارد تومان افزایش می‌دهد، تأکید کرد: افزون بر این، با افزایش تولید زمینه حمایت بیشتر از تولید داخلی، حرکت در مسیر خودکفایی و اشتغال‌زایی هم فراهم می‌شود.

به گفته وی، در آینده‌ای نزدیک با راه‌اندازی خط هشتم ریسندگی کارخانه نخ پلی‌استر (POY) پتروشیمی شهید تندگویان، امکان دستیابی به تولید با ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی در این کارخانه فراهم می‌شود.

کد خبر 452020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =