تقویت همکاری تهران و مسکو در مجامع سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای ضروری است

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه در سفر به مسکو برای ارتقای هرچه بیشتر دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای تلاش می‌کند، گفت: تقویت همکاری تهران و مسکو در مجامع سیاسی و اقتصادی منطقه‌ای ضروری است.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی امروز (چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه) پیش از عزیمت به روسیه در فرودگاه مهرآباد درباره اهداف این سفر گفت: این سفر به دعوت رئیس‌جمهوری روسیه و همسو با ارتقای دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای انجام می‌شود.

وی افزود: به‌دنبال برقراری و تقویت ارتباط‌ با همه همسایگان به‌ویژه کشور روسیه در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری هستیم و این سفر می‌تواند نقطه عطفی برای ارتقا و تحکیم سطح مناسبات با روسیه باشد.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، کشوری مستقل، مقتدر و صاحب نفوذ در منطقه و روسیه هم کشوری مهم و با قدرت و دارای نفوذ در منطقه است، اظهار کرد: همکاری و گفت‌وگوهای دو کشور مهم و دارای قدرت و نفوذ می‌تواند در ارتقای امنیت منطقه و روابط اقتصادی و تجاری مؤثر باشد.

رئیسی با اشاره به وجود ظرفیت‌های گسترده همکاری بین تهران و مسکو در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و انرژی گفت: سطح کنونی همکاری تجاری و اقتصادی برای هیچ‌کدام از دو کشور رضایت‌بخش نیست و لازم است ارتقا یابد و به سطح بسیار بالاتری برسد و امیدواریم این سفر بتواند در جهت تأمین منافع مشترک دو کشور که در عرصه منطقه‌ای و جهانی تأثیرگذار است، گام مؤثری را به همراه داشته باشد.

به گزارش شانا، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران امروز و در رأس هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی به دعوت همتای روس خود تهران را به مقصد مسکو ترک کرد.

وزیران نفت، امور خارجه، امور اقتصاد و دارایی و رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

کد خبر 452107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =