عملیات بیابان‌زدایی و نهال‌کاری ۲ هزار هکتار از اراضی استان خوزستان آغاز شد

عملیات اجرایی بیابان‌زدایی و نهال‌کاری ۲ هزار هکتار از اراضی استان خوزستان با تأمین مالی شرکت ملی نفت ایران و مدیریت اداره کل منابع طبیعی خوزستان، هم‌زمان با ۲۹ دی‌ماه روز هوای پاک آغاز ‌شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، اعتبار لازم برای اجرای این طرح، از سوی مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان تأمین شده است، تا طی چند پروژه نهال‌کاری، عملیات بیولوژیک، بیومکانیک و حفاظت از عرصه‌های اجرایی در ۲ هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد استان خوزستان به اجرا ‌درآید.

طرح بیابان‌زدایی و نهال‌کاری ۲۰۰ هزار هکتار از کانون‌های ریزگرد خوزستان، از سال ۱۳۸۹ با مشارکت وزارت نفت آغاز شده است و بر اساس آن هر سال بخشی از این طرح اجرا می‌شود.

در آیینی که به همین مناسبت روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شد، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، استاندار خوزستان، مدیرعامل و مدیران شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نماینده مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران، مدیرکل منابع طبیعی خوزستان و مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان حضور داشتند.

کد خبر 452156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =