نشست فوق‌العاده هیئت اجرایی جی‌ئی‌سی‌اف برگزار شد

نشست فوق‌العاده هیئت اجرایی مجمع کشورهای صادر کننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) دیروز (چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه) برگزار شد.

به گزارش شانا به نقل از مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، در این نشست که  به‌صورت ویدیوکنفرانس و با حضور محمدحامل، دبیرکل این مجمع و نمایندگان کشورهای عضو در هیئت اجرایی برگزار شد، شرایط کاندیداهای کشورهای روسیه، قطر و مصر برای احراز جوایز جی‌ئی‌سی‌اف بررسی شد.

ویکتور زوبوکوف از روسیه، سعد شریدا الکعبی از قطر و عبدل اللطیف محمد از مصر مورد تأیید هیئت اجرایی مجمع کشورهای صادرکننده گاز برای دریافت جایزه قرار گرفتند.

اجلاس سران جی‌ئی‌سی‌اف دوم اسفندماه امسال (۲۱ فوریه سال ۲۰۲۲) به‌صورت حضوری در قطر برگزار خواهد شد، پیش از این قرار بود این نشست ۱۵ فوریه برگزار شود.

اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز ۴۴ درصد از تولید گاز جهان، ۶۷ درصد از ذخایر گازی جهان، ۶۴ درصد از انتقال گاز با خط لوله و ۶۶ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع‌شده (ال ان جی) را در اختیار دارند.

کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، ١۱ عضو اصلی جی‌ئی‌سی‌اف هستند و مالزی، نروژ، عراق، پرو و آذربایجان و امارات به‌عنوان اعضای ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز شرکت می‌کنند.

کد خبر 452161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =