توسعه میدان‌های نفت و گاز با مشارکت شرکت‌های روسی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از توسعه میدان‌های نفت و گاز ایران با مشارکت شرکت‌های روسی خبر داد.

 به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محسن خجسته‌مهر که وزیر نفت را در سفر به روسیه همراهی کرد درباره توافق‌های نفتی ایران و روسیه در حاشیه سفر ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری گفت: براساس توافق‌های به‌دست‌آمده، شرکت ملی نفت ایران با مشارکت شرکت‌های بزرگ روسی، میدان‌های نفت و گاز ایران را توسعه خواهد داد.

وی با بیان اینکه ایران و روسیه از نظر ذخایر نفت و گاز در رتبه‌های اول و دوم جهان قرار دارند، افزود: روسیه از نظر توسعه میدان‌های نفت و گاز و تأمین تجهیزات مورد نیاز، توانمندی‌های بسیاری دارد و در این زمینه می‌تواند در زمینه سرمایه‌گذاری مشترک، توسعه میدان‌های نفت و گاز ایران و افزایش تولید با ایران همکاری کند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سفر رئیس‌جمهوری به روسیه را گسترش روابط اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی برشمرد و افزود: به‌طور مشخص حوزه نفت و گاز، عرصه بسیار مهمی برای تقویت همکاری‌های دو کشور است، در شرایط کنونی که منافع اقتصادی ایران و روسیه در گرو یکدیگر است، سفر رئیس‌جمهوری به تعمیق راهبردی روابط کمک خواهد کرد.

خجسته‌مهر با اشاره به اینکه ایران و روسیه به‌عنوان دو کشور قدرتمند منطقه دارای اهمیت ژئوپلیتیک و توانمندی‌های بالقوه اقتصادی هستند، اظهار کرد: ایران و روسیه با این ظرفیت‌ها جزو تأثیرگذارترین کشورهای جهان به‌شمار می‌روند.

کد خبر 452180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =