توسعه بازارهای صادراتی پتروشیمی از مسیر افزایش همکاری با وزارت امور خارجه

پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بازدید مدیران ارشد وزارت امور خارجه بر افزایش حمایت و همکاری این وزارتخانه به‌منظور تسهیل توسعه بازارهای صادراتی، انتقال فناوری و جذب سرمایه‌ تأکید کردند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، میرمسعود حسینیان، دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا، سیدرسول موسوی، مدیرکل آسیای جنوبی و پیمان سعادت، دستیار وزیر و مدیرکل اروپای غربی وزارت امور خارجه، سعید کوزه‌چی، دستیار مدیرکل اقتصاد مقاومتی همراه با تعداد دیگری از رؤسا و کارشناسان این وزارتخانه روز دوشنبه (چهارم بهمن‌ماه) در دومین روز از سفر به ماهشهر از مجتمع‌های پتروشیمی نوید زرشیمی، غدیر، فناوران، اروند و مارون بازدید کردند.

براساس این گزارش، مدیران عامل و مدیران مجتمع‌های پتروشیمی در جریان این بازدید با ارائه گزارش‌هایی در زمینه تولید، صادرات و سرمایه‌گذاری، مشکلات و مسائل خود را مطرح کردند و خواستار افزایش حمایت و همکاری وزارت امور خارجه به‌منظور تسهیل توسعه صادرات، انتقال فناوری و جذب سرمایه‌های تازه شدند.

حسن نشان‌زاده، مدیرعامل پتروشیمی اروند در این بازدید با اشاره به روند مطلوب تولید در این مجتمع پتروشیمی خواستار حمایت دستگاه دیپلماسی کشور برای فاینانس‌های خارجی و جذب لایسنس‌های معتبر در مسیر توسعه این پتروشیمی شد.

حسین صفاری، مدیرعامل پتروشیمی غدیر نیز در سخنانی با بیان اینکه همکاری با شرکت‌های صاحبنام پتروشیمی می‌تواند به کسب دستاوردهای قابل‌توجهی منجر شود، گفت: پتروشیمی غدیر برای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای خود نیازمند حمایت است تا افزون بر تأمین نیازهای داخلی در زمینه صادرات و ارزآوری نیز نقش‌آفرین باشد.

این هیئت در روز نخست سفر از پتروشیمی‌های کارون، بندرامام و شرکت فجر انرژی خلیج فارس بازدید کرد، مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی و انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی این هیئت بلندپایه را همراهی کردند.

کد خبر 452364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =