۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  • کد خبر: 452900
هند افزایش عرضه جهانی نفت را خواستار شد

وزیر نفت هند از تولیدکنندگان نفت خواست تا عرضه خود را به‌دلیل بالابودن قیمت‌ها افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری پلتس، هاردیپ سینگ پوری، از تولیدکنندگان نفت خواسته است تا عرضه جهانی نفت خام را افزایش دهند، زیرا مصرف با سرعت در حال افزایش است و این مسئله در دسترس بودن محموله‌ها را محدود می‌کند و با افزایش قیمت‌ها، بهبود تقاضا را تهدید می‌کند.

پوری این اظهارات را پس از تصمیم اخیر وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) برای تمدید برنامه افزایش تولید ماهانه نفت به مقدار ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه مارس، مطرح کرد، با این حال، نظرسنجی پلتس از تحلیلگران نشان داد که به احتمال زیاد این افزایش تولید تاثیر چندان بر محدودیت عرضه و افزایش بیش از حد قیمت‌ها نمی‌گذارد.

وزیر نفت هند در مجلس گفت: در شرایطی هستیم که مقدار نفت خام موجود در بازار کمتر از تقاضاست، به همین دلیل قیمت‌ها بالاست، با کشورهای تولیدکننده در تماس هستیم و سعی می‌کنیم با گفت‌وگو آنها را متقاعد کنیم که عرضه نفت خود را افزایش دهند.

پلتس آنالیتیکس اعلام کرد: انتظار می‌رود تقاضای نفت آسیا در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال پیش یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز رشد کند که بیشتر از افزایش تقاضای روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه‌ای سال ۲۰۲۱ است، این منطقه به شدت به واردات نفت خام وابسته است.

کد خبر 452900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =