بهسازی معابر ۲۲۲ روستای خوزستان از محل اعتبارات نفت

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خوزستان گفت: از سال ۹۶ تاکنون، معابر ۲۲۲ روستا از محل اعتبارات نفت بهسازی شده است.

به گزارش شانا به نقل از ایسنا، محمود اکبری فضلی درباره پروژه‌های بهسازی معابر روستایی در خوزستان با مشارکت شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: از سال ۹۶ تاکنون اعتبار پروژه‌های بهسازی معابر روستایی از محل نفت، حدود ۱۳۲ میلیارد تومان بوده است که این پروژه‌ها در قالب چهار اولویت در استان اجرایی شده‌اند.

وی افزود: اولویت اول مربوط به سال ۹۶ در ۴۸ روستا، اولویت دوم در سال ۹۷ با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان در ۷۶ روستا و اولویت سوم در سال ۹۸ و ۹۹ در ۴۲ روستا با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان بوده است که همگی به صورت کامل انجام شده‌اند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خوزستان تصریح کرد: اخیرا در قالب اولویت چهارمی که به ما ابلاغ شده و تفاهم‌نامه‌ای که با شرکت ملی نفت ایران به امضا رسید، بهسازی معابر روستایی در ۵۶ روستا در شهرستان‌های رامهرمز، خرمشهر و دشت آزادگان با مبلغ ۴۲ میلیارد تومان در حال اجرا است.

اکبری فضلی ادامه داد: این پروژه تاکنون حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و این پروژه حداکثر تا پایان خردادماه سال آینده انجام خواهد شد؛ به‌طور کلی از سال ۹۶ تاکنون، معابر ۲۲۲ روستا از محل اعتبارات نفت بهسازی شده‌اند.

وی درباره اعتبارات قیر رایگان برای موضوع بهسازی راه‌ها بیان کرد: امسال حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب اعتبار قیر رایگان برای بحث قیرپاشی و آسفالت به ما ابلاغ شد. این موضوع به‌صورت مشارکتی با دهیاران و بخشداران استان در حال انجام است و هزینه قیر در راه‌ها حدود ۵۰ درصد است که این هزینه بر عهده بنیاد مسکن و زیرسازی و بقیه موارد مورد نیاز کار به‌عهده دهیاری‌ها و بخشداری‌هاست؛ از محل این اعتبارات، راه حدود ۳۵۰ روستا حداکثر تا آخر تیرماه ۱۴۰۱بهسازی می‌شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن خوزستان با اشاره به اعتبارات ملی برای بهسازی معابر روستایی گفت: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی در سطح استان برای بهسازی معابر روستایی وجود دارد که در قالب این اعتبار، کار در ۸۰ روستا در سطح استان در حال انجام است؛ این پروژه حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تکمیل می‌شود.

اکبری فضلی بیان کرد: در قالب تفاهم‌نامه‌ای با شرکت گاز خوزستان به ارزش ۴۰ میلیارد تومان، ترمیم نوارهای حفاری شده راه‌ها، در ۸۰ روستای شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و ایذه در حال اجرا است و تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

کد خبر 453964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =