بیش از ۲۳۸ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در کشور مصرف شد

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۵ میلیارد مترمکعبی مصرف گاز طبیعی کشور در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۱۳۹۹ خبر داد و اظهار کرد: در سالی که گذشت ۲۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در کشور مصرف شد.

محمدرضا جولایی درباره مقدار مصرف کل گاز طبیعی ایران در سال ۱۴۰۰ به خبرنگار شانا گفت: از مجموع این مقدار گاز مصرف‌شده، ۱۲۲ میلیارد مترمکعب سهم بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده، ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب سهم صنایع عمده و ۷۱ میلیارد مترمکعب گاز تخصیص یافته به نیروگاه‌ها بوده است.

>>> بیشتر بخوانید؛

پاییز و زمستان صنعت گاز چگونه گذشت؟/ روزهای گرمِ ایران در منفی صفر درجه

وی تصریح کرد: مصرف گاز در سالی که گذشت به‌ویژه در بخش نیروگاهی و خانگی رکوردهای تازه‌ای ثبت کرد، اما این موضوع مدیریت شد و هیچ قطعی گازی در کشور اتفاق نیفتاد.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تأکید کرد: نیروگاه‌ها در سال ۹۹ به‌طور میانگین روزانه ۱۸۰ میلیون مترمکعب گاز دریافت کردند که این مقدار در سال ۱۴۰۰، به ۱۹۴ میلیون مترمکعب در روز رسید و نشان‌دهنده افزایش هشت درصدی دریافت گاز آنهاست.

به گفته جولایی، میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده نیز در سال ۹۹، ۳۳۳ میلیون مترمکعب و در سال ۱۴۰۰، ۳۳۴ میلیون مترمکعب بود که تفاوت چندانی با گذشته نداشته است.

وی همچنین با اشاره به مصرف گاز طبیعی در فروردین‌ماه امسال گفت: این مقدار در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴۵ میلیون مترمکعب بوده است.

به گزارش شانا، مصرف گاز طبیعی کل کشور در سال ۹۹، ۲۳۳ میلیارد مترمکعب و در نیمه نخست سال ۱۴۰۰، ۱۰۵ میلیارد و ۲ میلیون مترمکعب بوده و به این‌ ترتیب ۱۳۳ میلیارد و ۴۹۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در پاییز و زمستان ۱۴۰۰ مصرف شده است.

کد خبر 454999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =