۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹
  • کد خبر: 455006
گازرسانی به ۱۳۰ روستای کرمانشاه

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه اعلام کرد که گاز طبیعی پارسال به ۱۳۰ روستای این استان رسید و اکنون ۱۷۹۲ روستای کرمانشاه به شبکه گاز کشور متصل هستند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیروس شهبازی در این باره گفت: اکنون ۸۴ درصد خانوارهای روستایی استان از گاز بهره‌مندند و گازرسانی به ۳۵۳ روستا که بیشتر در مناطق مرزی و سخت‌گذر هستند، همچنین دو شهر ریجاب و ازگله در حال اجراست که با تکمیل آنها، ضریب نفوذ گازرسانی در بخش روستایی به ۹۴ درصد می‌رسد.

وی افزود: افزون بر موارد یادشده، گازرسانی به ۲۵ روستا در مرحله مناقصه‌گذاری است و پروژه گازرسانی به ۱۶۳ روستا نیز در مرحله طراحی قرار دارد.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، در این استان از مجموع ۲۵۴۶ روستای دارای سکنه، ۲۳۰۰ روستا قابل گازرسانی است که از این تعداد، ۱۷۹۲ روستا از گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

شهبازی یادآور شد: هم‌اکنون ۹۹.۶ درصد خانوارهای شهری با گازرسانی به ۳۰ شهر و بیش از ۶۵۰ هزار مشترک و ۲۵۰ واحد صنعتی و تولیدی و ۷۴ جایگاه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) از گاز طبیعی بهره‌مند هستند و روزانه ۱۵ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌کنند.

کد خبر 455006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =