تکلیف وزارتخانه‌های نفت، نیرو و صمت درباره تأمین برق مشترکان صنعتی تعیین شد

نمایندگان مجلس تکلیف وزارتخانه‌های نفت، نیرو و صمت برای ساخت نیروگاه‌های حرارتی به‌منظور تأمین برق پایدار مشترکان صنعتی، انتقال برق تولیدی مازاد آنها و تأمین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های یادشده را تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۳۰ فروردین‌ماه) مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور با ماده ۴ این طرح موافقت کردند.

بر این اساس، وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق صنایع انرژی‌بر موضوع ماده (۳) این قانون مکلف است برای تأمین برق پایدار مشترکان صنعتی، حداقل ۹ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی با بازدهی حداقل ۵۵ درصد و هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر و پاک تا پایان سال ۱۴۰۴ از محل منابع داخلی صنایع مذکور احداث کند.

وزارت نیرو مکلف است از تأمین برق این صنایع پشتیبانی و برق تولیدی مازاد آنها را منتقل کند. برق مازاد نیروگاه‌های فوق در بورس انرژی یا به‌صورت قرارداد دوجانبه قابل فروش است.

وزارت نفت نیز مکلف است با هماهنگی وزارت نیرو سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های یادشده را تأمین کند.

آیین‌نامه اجرایی این ماده مشتمل بر دستورالعمل نحوه تأمین سوخت این نیروگاه‌ها ظرف دو ماه پس از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارتخانه‌های نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

کد خبر 455877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =