ثبت رکوردی بی‌سابقه‌ در تولید در واحد پلی‌اتیلن سبک پتروشیمی بندرامام

واحد پلی‌اتیلن سبک (LD) پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۰ با وجود تنگناهای مختلف، رکورد تولید بی‌سابقه‌ای را ثبت کرد. 

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی بندرامام، با توجه به اهمیت تولید در کشور و تأکیدهای مقام معظم رهبری در حوزه تولید، مدیریت پتروشیمی بندرامام راهبردهای خود را به‌منظور رفع موانع و گلوگاه‌های تولیدی تعیین کرد و با جدیت و پیگیری‌های مستمر موفق شد ضمن تحول عظیم در فرآیندهای شرکت، رکوردهای تولیدی بی‌سابقه‌ای را ثبت کند. 

در این زمینه پتروشیمی بندرامام توانست پارسال در واحد پلی‌اتیلن سبک (LD) که ظرفیت طراحی آن سالانه ۱۰۰ هزار تن است، با تولید بیش از ۱۱۲ هزار تن تولید محصول، افزایش ۱۲ درصدی را نسبت به طراحی محقق کند. 

این افزایش ۱۲ هزار تنی پلی‌اتیلن سبک در شرایطی محقق شد که این واحد پارسال به مدت یک‌ماه به‌دلیل تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج بود، اما با همت کارکنان و کارشناسان و با برنامه‌ریزی دقیق نه تنها از برنامه تولید عقب نماند، بلکه تولید واحد نسبت به طراحی و برنامه تولید افزایش یافت تا برای نخستین بار رکورد بی‌سابقه‌ای در تاریخ این واحد تولیدی ثبت شود. 

دستیابی به این موفقیت ثمره اقدام‌های مؤثر مختلفی از جمله استمرار تولید و کاهش توقف‌ها از طریق برگزاری نشست‌های روزانه و کنترل میزان تولید به‌صورت روزانه و اطمینان از صحت عملکرد دستگاه‌ها با استفاده از سیستم PM و CM و توسعه مدیریت دارایی‌های فیزیکی بوده است.

کد خبر 456009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =