بازرسی فنی؛ خط‌کش رعایت الزام‌های فنی در طرح‌ها

سرپرست امور بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه هنر بازرسی فنی، گوشزد کردن به‌موقع اشکالات است، گفت: رویکرد بازرسی فنی هم کمک به روند اجرای طرح‌ها با حفظ کیفیت کار است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، ابوالفضل وروانی فراهانی در نشست با مدیرعامل و دیگر مدیران و رؤسای شرکت گاز استان خراسان رضوی با قدردانی از اقدام‌های این شرکت به‌ویژه در پروژه گازرسانی به زاهدان، اظهار کرد: فعالیت و کیفیت پروژه‌های اجراشده از سوی این شرکت در استان سیستان و بلوچستان ستودنی است.

وی افزود: تجربه بنده در بخش‌های مختلف صنعت نفت و گاز این است که افراد باتجربه در حوزه‌های عملیات و اجرای طرح‌ها در مسند و جایگاه بازرسی فنی به‌‎مراتب موفق‌تر خواهند بود.

سرپرست امور بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه برای هر کاری باید خط‌کش و میزان وجود داشته باشد، گفت: یافتن بهترین راه‌حل برای اجرای مطلوب پروژه‌ها اهمیت بالایی دارد؛ به‌نحوی که با حفظ الزام‌های فنی و استانداردها که خط قرمز است با ارائه راهکارهای فنی پیشبرد امور فراهم شود.

وروانی فراهانی بازرسی فنی را بازوی فنی سازمان معرفی کرد و ادامه داد: حمایت از تولید داخل یکی دیگر از اولویت‌های بازرسی فنی شرکت ملی گاز که مورد تأکید مدیرعامل این شرکت است بنابراین باید با یک کار جهادی در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌ویژه برای ساخت داخلی قطعات و تجهیزات وارداتی برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

حسن افتخاری، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: گاز طبیعی موتور محرک اقتصادی کشور بوده و این نکته بسیار مهم است که بتوانیم پروژه‌ها را به موقع و با کیفیت بالا اجرا کنیم. کیفیت پروژه‌های در حال اجرا بسیار مهم است و تسریع در اجرا به هر قیمتی مدنظر ما نیست، ضمن اینکه در کنار بحث اجرای پروژه‌ها، صیانت و نگهداشت تاسیسات در حال بهره‌برداری به‌عنوان سرمایه و دارایی فیزیکی شرکت ملی گاز ایران را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی ضمن ارائه گزارشی از اقدام‌های شرکت گاز استان خراسان رضوی در حوزه گازرسانی شهری، روستایی و صنعتی در سال ۱۴۰۰، تصریح کرد: امسال نیز مصمم هستیم با تکیه بر توان، دانش، تخصص و تعهد همکاران بیشترین گازرسانی به واحدهای تولیدی صنعتی و خانوار روستایی کشور را در استان اجرایی کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی یادآور شد: اکنون به جز شهر باجگیران و تعداد اندکی روستا، همه جمعیت واجد شرایط استان، با میانگین بالای ۹۸.۵ درصد از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

کد خبر 456604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =