افزایش تولید نفت و گاز با بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان

وزیر نفت گفت: استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و نیروهای توانمند می‌تواند در افزایش تولید نفت و گاز کشور در سال ۱۴۰۱ به ما کمک کند.

جواد اوجی صبح امروز (جمعه ۲۳ اردیبهشت) در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور به خبرنگار شانا اظهار کرد: امروز در این نمایشگاه شاهد بودیم که شرکت‌ها و سازندگان ایرانی دانش‌بنیان توانمندی و محصولات جدید خود را به منصه ظهور گذاشتند.

وی افزود: استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان و نیروهای توانمند می‌تواند در افزایش تولید نفت خام و گاز از میدان‌های هیدروکربوری کمک زیادی به ما بکند.

وزیر نفت در ادامه گفت: باید به توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در صنعت نفت توجه ویژه داشته باشیم.

به گزارش شانا، بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که از ۲۳ تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، میزبان ۱۲۰۰ شرکت داخلی و ۴۴ شرکت خارجی یا نمایندگی شرکت‌های خارجی خواهد بود.

شرکت‌های حاضر در این دوره از نمایشگاه افزون بر شرکت‌های ایرانی، ملیت‌هایی از ۱۱ کشور جهان شامل ایتالیا، اسپانیا، امارات، کره‌جنوبی، سوئیس، آلمان، اوکراین، آفریقای جنوبی و بلژیک خواهند بود، همچنین نمایندگان بلندپایه‌ای از شرکت‌های خارجی از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.

شرکت‌ها در قالب ۹۰۸ غرفه جانمایی شده‌اند و دلیل تفاوت بین شمار شرکت‌ها و تعداد غرفه‌ها حضور چند شرکت در بعضی از غرفه‌هاست.

از میان ۹۰۸ غرفه یادشده، ۸۱۵ عنوان مربوط به شرکت‌ها، ۲۳ عنوان مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی، ۷۰ شرکت‌ دانش‌بنیان، نوپا و پارک‌های فناوری است.

در این  دوره از نمایشگاه ۲۳ دانشگاه و مرکز پژوهشی در کنار ۷۰ شرکت دانش‌بنیان، نوپا (استارت‌آپ) و پارک فناوری حضور دارند و تازه‌ترین یافته‌ها، محصولات و توانمندی‌های خود را برای حل مشکلات صنعت نفت عرضه می‌کنند.

در کنار این موارد، ۲۷ نشست تخصصی با محور شرکت‌های دانش‌بنیان، سیاست‌گذاری انرژی، آینده بازار گاز، ابزارهای جدید تأمین مالی و دیگر مسائل تخصصی در صنعت نفت برگزار خواهد شد.

در این نشست‌ها، نیازهای صنعت نفت به تفکیک بخش‌های بالادست و پایین‌دست این صنعت در قالب هشت نشست تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه خواهد شد تا برای رفع این نیازها، ظرفیت این شرکت‌ها فعال شود.

کد خبر 456694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =