۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
  • کد خبر: 456698
بازدید رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از نمایشگاه نفت

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در روز نخست بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت و دیگر مجموعه‌های دانشگاهی و دانش‌بنیان صنعت نفت بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، سمیه رفیعی در این بازدید که زینب قیصری، مشاور امور زنان و خانواده وزیر نفت او را همراهی می‌کرد، روند اقدام‌های انجام‌شده با رویکرد توجه به محیط زیست در صنعت نفت را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و گفت: موضوع الزام‌های محیط زیستی در صنعت، امروز به‌عنوان یک رویکرد در صنعت نفت اجرا می‌شود و شاهد تحولات و اتفاق‌های خوبی در این مسیر هستیم.

وی در حاشیه امضای قرارداد فاز تکمیلی توسعه و ارتقای آنالایزور ترکیبات مرکاپتان به‌منظور تشخیص و آنالیز همه مواد بودارکننده بین شرکت گاز استان هرمزگان و پژوهشگاه صنعت نفت در پاسخ به پرسش خبرنگار شانا درباره عملکرد پتروشیمی‌ها در حوزه جمع‌آوری گازهای همراه و مشعل، افزود: امضای قراردادهای بزرگ و ارزشمند در ارتباط با به صفر رساندن سوختن گازهای مشعل در صنعت پتروشیمی و جمع‌آوری گازهای همراه نویدبخش تحولات بزرگ در این بخش است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس تأکید کرد: باید در حوزه قوانین، رفع موانع اجرایی، مشوق‌های اقتصادی و حتی اعمال جرایم جدی عمل شود تا سهم پتروشیمی‌ها و دیگر صنایع در حوزه محیط زیست بیشتر شود.

کد خبر 456698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =