هلدینگ خلیج فارس در توسعه میدان‌ها از توان داخلی استفاده می‌کند

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: هلدینگ خلیج فارس سعی می‌کند در مطالعه توسعه میدان‌های واگذارشده از توانمندی داخلی‌ها استفاده کند، مگر در مواردی که فناوری مورد نیاز در کشور وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار شانا، عبدالعلی علی‌عسکری امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه) پس از آیین امضای ۶ تفاهم‌نامه فناورانه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس که در سومین روز از بیست‌وششمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ یک پروژه بسیار با اهمیت برای خلق ثروت و کاهش آلودگی محیط زیست است که هم‌اکنون با قدرت تمام در حال انجام است و امیدواریم تا بهمن‌ماه ردیف پالایشی نخست آن راه‌اندازی شود.

وی درباره تفاهم‌نامه‌های مطالعه توسعه میدان‌ها که هلدینگ خلیج فارس امروز با شرکت ملی نفت ایران امضا کرد، ادامه داد: تاکنون روی میدان سخت مارون خامی مطالعه‌ای نشده است، این میدان نفتی به‌دلیل عمق حدود ۵ هزار متر میعانات گازی زیادی دارد و معدود کشورهای جهان فناوری توسعه این میدان‌ها را دارند که امروز مطالعه توسعه این میدان به هلدینگ خلیج فارس واگذار شد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس افزود: هلدینگ خلیج فارس سعی می‌کند در مطالعه این میدان از توانمندی داخلی‌ها استفاده کند اما از آنجا که عمق این چاه زیاد است و مشابه آن در ایران انجام نشده است اگر مجبور شویم از فناوری‌های خارجی هم استفاده خواهیم کرد.

علی‌عسکری به کمبود تأمین خوراک پتروشیمی ایلام از پالایشگاه بالادست اشاره کرد و گفت: براساس بررسی‌ها از سوی هلدینگ خلیج فارس مشخص شد که با سرمایه‌گذاری در چاه‌های تنگ‌بیجار و استخراج گاز بیشتر، خوراک بیشتری برای پالایشگاه بالادست پتروشیمی ایلام تأمین می‌شود و سرانجام خوراک کافی به پتروشیمی ایلام برای فعالیت با ظرفیت کامل خواهد رسید. 

کد خبر 456959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =