دانشگاه شهید بهشتی و اویکو تفاهم‌نامه آموزشی امضا کردند

شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت به‌منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری در فعالیت‌های آموزشی با دانشگاه شهید بهشتی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. 

به گزارش خبرنگار شانا، تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین شرکت اویکو  به نمایندگی سعید مومنی، مدیرعامل اویکو و دانشگاه شهید بهشتی به نمایندگی عبدالله رشیدی‌مهرآبادی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی صبح امروز (دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه) هم‌زمان با چهارمین روز از برگزاری بیست‌وششمین نمایشگاه صنعت نفت در محل غرفه شرکت اویک امضا شد.  

براساس این تفاهم‌نامه، دو طرف در برگزاری دوره‌های آموزشی نفت، گاز و پتروشیمی به‌صورت حضوری و غیرحضوری برای کارشناسان و متقاضیان داخلی و دیگر کشورها و همکاری با شرکت‌ها و مؤسسه‌های آموزشی فعال در حوزه آموزش نفت، گاز و پتروشیمی در سطح ملی و بین‌المللی همکاری خواهند داشت. 

ارائه سمینارها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، راه‌اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مشترک در منطقه پارس جنوبی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت به‌منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و مدیران اُیکو، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت از طرف اُیکو، برای کارفرمایان اُیکو، پذیرش کارآموز در رشته‌های تحصیلی مرتبط و در چارچوب نیازهای اُیکو و تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه قلمداد می‌شود. 

از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه می‌توان به همکاری در تبدیل تجارب اُیکو به دانش فنی، هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی به‌ویژه در مقطع دکترا، در راستای محورهای پژوهشی اُیکو، تبادل اطلاعات مرتبط با مسائل همکاری، استفاده متقابل از کتابخانه‌ها و منابع آموزشی، انجام بازدیدهای متقابل علمی برای دانشجویان و اساتید، تولید منابع آموزشی مشترک، تعریف دوره‌های آموزشی مشترک، شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌های آموزشی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به‌صورت مشترک و اطلاع‌رسانی دو طرف به یکدیگر در زمینه فعالیت‌هایی که می‌تواند منجر به همکاری شود، اشاره کرد.

بر پایه این گزارش، مدیرعامل شرکت اویکو در این آیین امضای این تفاهم‌نامه گفت: در این سه روز نمایشگاه ششمین تفاهم‌نامه با شرکت‌های مختلف امضا شد، در این میان تفاهم‌نامه با دانشگاه شهید بهشتی شاید مهم‌ترین تفاهم ما باشد. تلاش می‌شود در توسعه اقدام‌های فناورانه و استفاده در پروژه‌های صنعتی تلاش بیشتری کنیم و امیدواریم ثمره آن را در صنایع نفت و گاز ببینیم.

در این آیین رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه شرکت اویکو همکار بسیار مهم ما درباره آموزش نیروی انسانی و ظرفیت‌سازی است، گفت: امیدواریم این تفاهم‌نامه بتواند همکاری دو بخش را افزایش دهد.

کد خبر 457043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =