آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برگزار شد

آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با حضور جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شانا، در این آیین که امروز (شنبه، ۳۱ اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، ضمن نکوداشت خدمات و قدردانی از تلاش‌های ارزنده کرامت ویس‌کرمی، مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به‌ویژه در تأمین سوخت زمستانی و مدیریت اختلال سامانه هوشمند سوخت در آبان‌ماه گذشته و سخنرانی وی درباره اقدام‌های انجام‌شده، علی‌اکبر نژادعلی، مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به ارائه برنامه‌های خود برای مدیریت این شرکت مهم در زنجیره تأمین و توزیع سوخت کشور پرداخت.

جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز در این آیین ضمن قدردانی از زحمات ویس‌کرمی در دوران تصدی سمت مدیرعاملی این شرکت، طی سخنانی برنامه و نقشه راه توسعه این صنعت را در آینده ارائه داد.

در سوخت‌رسانی سربلند بودیم

کرامت ویس‌کرمی، مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این آیین ضمن ارائه گزارشی از اقدام‌های انجام‌شده در حوزه سوخت‌رسانی در دوره مسئولیت خود گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با ۹۴ سال سابقه، همواره نقش بی‌بدیلی در تأمین و امنیت انرژی کشور داشته است.

وی مجموعه کارکنان شرکت ملی پخش در تأمین مطلوب و به‌موقع سوخت در شرایط مختلف و در زمان بحران را بسیجی‌وار و انقلابی نام برد و افزود: برآیند تلاش مجموعه شرکت ملی پخش و شرکت‌های بالادستی این بوده که خدمات مطلوب سوخت‌رسانی داشته باشیم و این موفقیت جزو افتخارات این مجموعه است.

مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأمین سوخت زمستانی را از محوری‌ترین و جزو اولویت‌های کاری این شرکت برشمرد و گفت: در ۶ ‌ماهه نخست سال ذخیره‌سازی انجام می‌شود و در ۶ ماه دوم با توجه به تأمین سوخت مایع نیروگاه‌ها و هماهنگی‌ها با مجموعه بالادستی، این رسالت خطیر به منصه ظهور می‌رسد.

ویس‌کرمی کلیدی‌ترین کارهایی را که هر سال بهتر از سال قبل انجام می‌شود تأمین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها نام برد و با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین در ۲۴ آبان‌ماه سال ۹۸ اظهار کرد: با اجرای سهمیه‌بندی و کاهش مصرف بنزین،همچنین شیوع کرونا و منع ترددها با افزایش ذخیره سوخت در انبارها مواجه شدیم که با توجه به موانع موجود در افزایش و سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌سازی و ساخت انبارها، این مهم نیز به‌خوبی انجام شد و در این زمینه نیز کارکنان شرکت ملی پخش خوش درخشیدند و توانستیم میزان ذخایر را با صادرات کاهش دهیم.

وی در بخشی از سخنان خود توجه ویژه به بخش حمل‌ونقل در حوزه ریلی، جاده‌ای و دریایی را مورد تأکید قرارداد و گفت: چالش‌ها و دغدغه‌هایی در حوزه حمل‌ونقل وجود داشت و این موارد ناوگان حمل‌ونقل را از ۱۵ هزار به ۹ هزار دستگاه رسانده بود که خوشبختانه با افزایش کرایه حمل و توجه بیش‌ازپیش به این ناوگان شرایط بهتری به‌وجود آمد تا از خروج این ناوگان در زمینه سوخت‌رسانی جلوگیری به عمل آید.

مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی الکترونیکی شدن توزیع سوخت (نفت سفید و گاز مایع) را از اقدام‌های برجسته در دو سال اخیر نام برد و گفت: سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) با کمک و همکاری واجا و تشکیل نشست‌های پیاپی با کارشناسان مرتبط به نتیجه مطلوبی رسید و این موضوع در برطرف کردن مسائل و مشکلات توزیع سوخت که به‌صورت سنتی انجام می‌شد نیز کمک شایانی کرد.

طرح کهاب اجرایی می‌شود

علی‌اکبر نژادعلی، مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز در این آیین با اشاره به بیانات اخیر رئیس‌جمهور و وظایف دوازده‌گانه محوله که تکلیف و ابلاغ شده است، گفت: شرکت ملی پخش یکی از پرمشغله‌ترین و متعهدترین شرکت‌ها در بین مجموعه وزارت نفت است که نیازمند توجه بیش‌ازپیش مسئولان بالادستی به‌ویژه در بحث ارتقای پایه‌های سازمانی با توجه به حجم کار و حساسیت نوع کار است.

وی توجه به محیط زیست را از موارد اساسی و جزء اولویت‌ها برشمرد و به طرح کهاب اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی دقیق اجرای این طرح جزو برنامه‌های اجرایی و مهم به‌شمار می‌آید.

مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مدیریت هزینه‌ها را نیز یکی دیگر از مواردی عنوان کرد که باید به آن توجه کرد و گفت: مدیریت در واقع تنها صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیست، بحث به‌موقع خرج کردن و تأمین کردن است و این نیاز به حمایت مدیریت مالی دارد تا تأمین مالی به‌موقع انجام شود و در اجرای پروژه‌ها مشکلی پیش نیاید.

نژادعلی بهبود مستمر انضباط مالی و اداری، اصلاح دستورعمل‌ها و مقررات اجرایی، تأمین نیروی انسانی با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان و انتقال دانش و تجربیات آنان، ایجاد نشاط اداری و فضای بروز خلاقیت‌ها، همچنین بهبود معیشت کارکنان را مورد تأکید قرار داد و از استقرار نظام شایسته‌سالاری و استفاده از توان همکاران با هر گرایشی در جهت اهداف و بهبود فرآیندها، پشتیبانی از بخش خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مبارزه با فساد و پیشگیری از وقوع آن به‌عنوان بخشی از برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این شرکت نام برد.

کد خبر 457254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =