وزارت نفت در بحث دیپلماسی انرژی عملکردی بسیار موفق داشته است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه وزارت نفت در بحث دیپلماسی انرژی بسیار موفق عمل کرده است، بنده به نوبه خود از وزیر نفت بابت فعال کردن دیپلماسی انرژی در این دولت تشکر و قدردانی می‌کنم.

عبدالعلی رحیمی‌مظفری با بیان اینکه در شرایط کنونی دیپلماسی انرژی می‌تواند نقش بسیار ارزنده‌ای در تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها ایفا کند، به خبرنگار شانا گفت: این هنر هر مدیری در هر شرایطی است که بتواند تهدیدها را به فرصت حداکثری تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه نفت بزرگ‌ترین فرصت برای کشور بوده که در طول دهه‌های گذشته به‌دلیل رویکرد نامناسب در برخی مواقع به تهدید تبدیل شد، افزود: اگر بخواهیم از فرصت‌ها حداکثر استفاده را بکنیم باید دیپلماسی انرژی فعالی داشته باشیم و وزارت نفت و وزارت امور خارجه باید به نقش خود در این حوزه عمل کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: خوشبختانه وزارت نفت در بحث دیپلماسی انرژی بسیار موفق عمل کرده است، ارتباط و گفت‌وگو در حوزه انرژی با کشورهایی همچون آذربایجان که همسایه ماست و از طرفی با این کشور از ناحیه برخی استان‌های همجوار خود مراوداتی داریم می‌تواند در پیشبرد دیپلماسی به‌ویژه در بخش انرژی تأثیرگذار باشد.

رحیمی‌مظفری اظهار کرد: کشور ما هرچقدر بتواند با کشورهای همسایه خود ارتباط بیشتری برقرار کند و دیپلماسی فعالی در حوزه‌هایی همانند حوزه انرژی داشته باشد در بسیاری از عرصه‌ها موفق‌تر خواهد بود.

وی گفت: بنده به نوبه خود از وزیر نفت بابت فعال کردن بخش دیپلماسی انرژی در این دولت تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم این رفت و آمدها و ملاقات‌ها، به نفع کشور و مردم باشد و ما را هرچه بیشتر به سمت توسعه پیش ببرد.

داود رمضانی

کد خبر 457789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =