تلاش اوپک‌پلاس برای افزایش تولید نفت دلگرم‌کننده نیست

وزیر انرژی امارات متحده عربی گفت: تلاش‌های تولیدکنندگان عضو ائتلاف اوپک‌پلاس برای افزایش تولید نفت خام دلگرم‌کننده نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بحرالمیت، سهیل المزروعی در جریان یک کنفرانس انرژی در اردن با اشاره به اینکه ائتلاف اوپک‌پلاس (تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت - اوپک و متحدانش) اکنون روزانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه کمتر از هدف خود عرضه می‌کنند، اظهار کرد: تلاش‌های تولیدکنندگان عضو ائتلاف اوپک‌پلاس برای افزایش تولید دلگرم‌کننده نیست.

وی افزود گفت: طبق گزارش ماه گذشته میلادی، تولیدکنندگان عضو ائتلاف اوپک‌پلاس ۲۰۰ درصد به توافق کاهش تولید پایبند بوده‌اند.

پایبندی بیش از ۱۰۰ درصدی به این معناست که تولیدکنندگان پایین‌تر از هدف تعیین‌شده نفت تولید می‌کنند، ائتلاف اوپک‌پلاس در حال تسهیل تدریجی توافق کاهش تولید است.

مزروعی با اشاره به تقاضای چین برای نفت خام گفت: بهبود تقاضای نفت چین در این برهه زمانی ریسک است.

چشم‌انداز بهبود تقاضا در چین پس از پایان قرنطینه‌ها در شانگهای و پکن، به‌تازگی سبب افزایش قیمت‌های جهانی نفت خام شده است.

کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) در بیست‌ونهمین نشست خود بر سر افزایش ۶۴۸ هزار بشکه‌ای عرضه روزانه در ماه ژوئیه (تیرماه - مردادماه) به توافق رسیدند.

اوپک و متحدانش در نوزدهمین نشست خود در ماه ژوئیه توافق کردند هر ماه تولیدشان را در مجموع ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند تا به محدودیت عرضه ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز پایان بخشند. این تصمیم از ماه اوت ۲۰۲۱ اجرایی شده است.

اوپک‌پلاس در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران شیوع ویروس کووید-۱۹، تولید خود را از ماه مه سال ۲۰۲۰، ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تقاضای جهانی محدود، اما پس از آن زمان با بهبود تقاضا، محدودیت عرضه را به مرور تسهیل کرد.

اعضای این ائتلاف تصمیم گرفتند سی‌امین نشست ائتلاف اوپک پلاس ۳۰ ژوئن (۹ تیرماه) برگزار شود.

کد خبر 457982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =