تولید پتروشیمی ارومیه افزایش می‌یابد

تعمیرات اساسی واحد اسید سولفوریک پتروشیمی ارومیه برای نخستین بار با انجام ۳۰ هزار و ۶۰۰ نفرساعت کار مداوم در مدت ۲۶ روز با موفقیت به پایان رسید که با قرار گرفتن این واحد در سرویس، تولید در این مجتمع افزایش خواهد یافت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس، پژمان اسدی، مدیرعامل پتروشیمی ارومیه با اعلام این خبر تصریح کرد: واحد اسید سولفوریک خردادماه امسال برای عملیات تعمیرات اساسی از سرویس خارج و پس از ۲۶ روز تلاش بی‌وقفه گروه‌های مختلف کاری و با استفاده از ظرفیت تولید داخل و همکاری با تولیدکنندگان و قطعه‌سازان داخلی اجرا شد و با موفقیت در مدار تولید قرار گرفت.

وی افزود: حفظ تولید، بهینه‌سازی ظرفیت و رفع مشکلات و تنگناهای واحد مبنای تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده برای این اقدام بود که با تلاش مجدانه گروه‌های فنی و تخصصی، همه اهداف محقق شده است.

مدیرعامل پتروشیمی ارومیه، هدف اصلی تعمیرات اساسی را تزریق خون جدید در رگ‌های تجهیزات و دستگاه‌ها به‌منظور افزایش تولید با سطح ایمنی بالاتر، بهره‌وری و کیفیت مطلوب خواند و افزود: با قرار گرفتن واحد اسید سولفوریک در سرویس شاهد افزایش تولید در این مجتمع خواهیم بود.

پتروشیمی ارومیه یکی از شرکت‌های تابع پترول است که در عرضه پنج گروه محصول فعالیت می‌کند و هم‌اکنون اسید سولفوریک، محصولی راهبردی است که به‌عنوان خوراک واحدهای سولفات آمونیم و سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه استفاده می‌شود.

کد خبر 458339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =