۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
  • کد خبر: 458964
کاهش تولید نفت اکوادور در پی اعتراض‌ها

شرکت دولتی نفت پترو اکوادور از کاهش یک میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت این شرکت به‌دلیل اعتراض‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت دولتی نفت پترو اکوادور روز جمعه (دهم تیرماه) اعلام کرد بیش از دو هفته تظاهرات در اکوادور سبب شد تولید نفت این شرکت یک میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه کاهش یابد.

این شرکت همچنین پیش‌بینی کرد که تولید نفت در هفته آینده به ۹۰ درصد از تولید پیش از بحران برسد.

اعتراض‌های اکوادور در ماه ژوئن به‌دلیل تقاضا برای کاهش قیمت‌های سوخت و اعمال محدودیت برای گسترش و توسعه صنایع معدنی و نفت آغاز و منجر به کشته شدن دست‌کم هشت نفر و کاهش تولید نفت شد. به‌منظور پایان دادن به این بحران، دولت گیرمو لاسو، رئیس‌جمهوری اکوادور و رهبران بومی این کشور روز پنجشنبه (نهم تیرماه) پیمانی را امضا کردند.

این حادثه هزینه‌ای حدود ۵۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به این شرکت تحمیل کرد که بیش از نیمی از آن به کاهش تولید مربوط می‌شود، در حالی که این شرکت اوایل هفته جاری هم‌زمان با اعلان وضع فوق‌العاده اعلام کرد که کاهش صادرات نفت‌خام اورینت پترو اکوادور حدود ۱۱۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

ایتالو سدنیو، مدیرعامل شرکت پترو اکوادور، در یک نشست خبری گفت: به تأسیسات ما آسیب جدی وارد و تخریب شده است.

این شرکت اکوادوری همچنین اعلام کرد که از روز پنجشنبه هم‌زمان با پایان اعتراض‌ها، تولید روزانه نفت ۱۹ هزار بشکه افزایش یافته، این در حالی است که پالایشگاه اسمرالداس این شرکت روز جمعه با ۷۰ درصد ظرفیت فعالیت داشت.

به گفته سدنیو، بر اساس بخشی از توافق به‌منظور پایان دادن به اعتراض‌ها، دولت این کشور با کاهش کلی قیمت سوخت به میزان ۱۵ سنت برای هر گالن موافقت کرد که پیش‌بینی می‌شود یارانه نفت این کشور نیز به ۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون دلار در سال افزایش یابد.

پترو اکوادور در تاریخ ۱۸ ژوئن مجبور شد وضع فوق‌العاده گسترده‌ای را سراسر صنعت نفت اعلام کند. انتظار می‌رود این اطلاعیه که اوایل این هفته درباره صادرات نفت‌خام اجرا شد، در روز هفتم ژوئیه و زمانی که شرکت بتواند نسبت به تحقق قراردادهای مربوط به عرضه به مشتریان اطمینان دهد، لغو شود.

کد خبر 458964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =