بهره‌گیری از ظرفیت بانک ملت در طرح‌های توسعه‌ای پترول

مدیرعامل پترول تأکید کرد: از ظرفیت‌های نظام بانکی کشور به‌ویژه بانک ملت به‌منظور پیشبرد اهداف این گروه به نحو بهینه استفاده خواهیم کرد.

به گزارش شانا به نقل از گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس، رشید قانعی در نشستی با رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک ملت که به‌منظور گسترش روابط و همکاری‌ها برگزار شد، اظهار کرد: همه طرح‌های توسعه‌ای تکمیل زنجیره ارزش و پارک‌های پایین‌دستی گروه پترول، افزون‌ بر اینکه توجیه اقتصادی قابل توجهی دارند و زودبازده هستند، در مناطق کمتر توسعه‌یافته اجرا می‌شوند که اشتغال‌زایی مؤثر و پایداری به همراه دارند.

وی نقش نقدینگی در تأمین مالی مناسب برای طرح‌های توسعه‌ای را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: گروه پترول و بانک ملت می‌توانند در کنار یکدیگر برای سهامداران و ذی‌نفعان ثروت خلق کنند.

مدیرعامل پترول با تأکید بر تقویت همکاری‌ها در سال ۱۴۰۱ در حوزه‌های مختلف گفت: از ظرفیت‌های نظام بانکی به‌ویژه بانک ملت برای پیشبرد اهداف این گروه در زمینه تأمین سرمایه به نحو بهینه استفاده خواهیم کرد.

آمادگی بانک ملت برای ارائه مدل‌های مختلف تأمین منابع مالی

رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک ملت نیز در این نشست با اشاره به این نکته که صنعت پتروشیمی نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و امکان دسترسی به سرمایه‌گذاری خارجی نیز هم‌اکنون وجود ندارد، افزود: بانک ملت بزرگ‌ترین بانک کشور در حجم تسهیلات و تعهدهاست که می‌تواند تسهیلات در ابعاد بزرگ را در حوزه ریالی و ارزی ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه بانک ملت با رویکرد تازه درصدد است الگوهای متفاوت ترکیبی و تلفیقی سرمایه‌گذاری را برای تأمین نیازهای گروه پترول ارائه دهد، اظهار کرد: امیدواریم با رویکردی تازه که در پترول حاکم شده است بتوانیم خدمات بهتری را به این گروه ارائه دهیم.

در نشست مدیران عامل گروه پترول و بانک ملت که با هدف افزایش سطح همکاری‌های دو مجموعه برگزار شد، لزوم خدماتی همچون تشکیل کارگروه مشترک بانک و پترول، امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دو مجموعه، استفاده از ظرفیت بانک در مشارکت پروژه‌ها و تأمین مالی، گشایش اعتبارات اسنادی و استفاده از اوراق تبعی و… برای تأمین منابع طرح‌های توسعه‌ای پترول مورد تأکید قرار گرفت.

کد خبر 459165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =