افزایش ۱۵۰۰ درصدی فروش پتروشیمی لردگان در ۳ ماه نخست ۱۴۰۱

پتروشیمی لردگان، از فروش ۱۵۷ هزار تن اوره طی سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ به مبلغ بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال خبر داد که افزایش ۱۵۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

به گزارش شانا به نقل از گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس، «شلرد» در سه ماه نخست امسال بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال درآمد فروش شناسایی کرد که از این مبلغ بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال مربوط به خردادماه است.

براساس گزارش سه ماهه این شرکت، رشد فروش بیشتر از تولید بوده که نشان‌دهنده فروش از محل موجودی اردیبهشت‌ماه است.

بنا بر گزارش سه ماهه «شلرد»، فروش این شرکت در فروردین‌ماه بیش از ۱.۲ هزار میلیارد ریال، اردیبهشت‌ماه حدود ۱۷.۵ میلیارد ریال و خردادماه حدود ۱۲.۴ هزار میلیارد ریال بوده است.

فروش بیش از ۱۵۶ هزار تن اوره گرانول و حدود ۴.۶ هزار تن آمونیاک در گزارش سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ پتروشیمی لردگان ثبت شده است. این شرکت در این سه ماه بیش از ۳۱ هزار میلیارد ریال فروش گزارش کرده، در حالی که فروش مدت مشابه سال گذشته شرکت ۲.۱۷ هزار میلیارد ریال بوده است.

شرکت کود شیمیایی اوره لردگان تنها در اردیبهشت‌ماه امسال بیش از ۶۰ هزار تن محصول اوره تحویل خریداران داخلی و خارجی داده که رکوردی تازه برای این شرکت است، همچنین این شرکت در مدت یادشده رکورد ۳ هزار و ۶۰۰ تن بارگیری روزانه محصول از کارخانه به بنادر را ثبت کرده است.

پتروشیمی لردگان به مرور زمان به ظرفیت رسیده است و پس از اعمال تغییرات در سیستم اوره و آمونیاک، از ظرفیت ۷۵ درصد عبور کرد و اکنون با ۸۰ درصد ظرفیت عملیاتی است.

لازم به یادآوری است، گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس (پترول) با ۶۳.۸ درصد سهامدار اصلی «شلرد» است. محصول اصلی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان، اوره است و از آنجا که اوره از آمونیاک به‌دست می‌آید، این شرکت عمده آمونیاک تولیدشده را به‌عنوان ماده اولیه تولید اوره استفاده می‌کند و بخش دیگر آن را به‌طور مستقیم می فروشد.

کد خبر 459201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =