پیش‌بینی آمریکا درباره احتمال افزایش تولید نفت اوپک‌پلاس

سخنگوی کاخ سفید از احتمال افزایش تولید نفت از سوی تولیدکنندگان بزرگ ائتلاف اوپک‌پلاس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کارین ژان پیر روز دوشنبه (۲۷ تیر ماه) در یک نشست خبری پیش‌بینی کرد که به‌دنبال سفر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به خاورمیانه، تولید نفت تولیدکنندگان بزرگ ائتلاف اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کشورهای غیرعضو، موسوم به اوپک‌پلاس، افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه میزان موفقیت را دو هفته آینده ارزیابی خواهیم کرد، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تولید افزایش یابد، اما این اقدام چند هفته زمان می‌برد و این به اوپک‌پلاس بستگی دارد.

بایدن هفته گذشته به عربستان سفر کرد و با سران این کشور و دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس در منطقه نفت‌خیز خاورمیانه دیدار کرد.

دولت بایدن زیر فشار است تا پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای، قیمت‌های بنزین و دیگر هزینه‌های مصرفی را کاهش دهد. انتخابات میان‌دوره‌ای در تاریخ هشتم ماه نوامبر برگزار می‌شود و حزب دموکرات به‌دنبال حفظ کرسی‌های کنگره است.

پس از اعمال تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه روسیه به‌دلیل درگیری‌های نظامی این کشور و اوکراین که مسکو آن را «عملیات نظامی ویژه» می‌نامد، قیمت نفت به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ میلادی تاکنون رسید و در ماه مارس به بالای ۱۳۹ دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت، قیمت‌ نفت از آن زمان تاکنون کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، نشست آینده وزیران نفت و انرژی ائتلاف اوپک‌پلاس روز سوم ماه اوت (۱۲ مردادماه) برگزار خواهد شد.

کد خبر 459595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =