تسریع در زمان راه‌اندازی واحدهای فرآیندی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی

وضع عملیات ساخت و راه‌اندازی دومین ردیف تصفیه گاز پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی در نشستی با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس بررسی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام، مدیرعامل این شرکت در نشست هفتگی با پیمانکاران پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با تأکید بر اهمیت زمان عملیات اجرایی و راه‌اندازی واحدهای جانبی و فرآیندی پالایشگاه این طرح گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و لزوم صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت و راه‌اندازی، باید فعالیت‌های باقیمانده به‌منظور افزایش بازده کاری شتاب گیرد و فعالیت‌ها به دستاوردهای تازه تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه نخستین ردیف عملیاتی‌شده (ترین چهارم) این پالایشگاه اسفندماه پارسال با حمایت جدی وزارت نفت، شرکت ملی نفت ایران و همکاری مضاعف همه پیمانکاران در مدار تولید قرار گرفت، اظهار کرد: برای تکمیل بخش‌های باقیمانده این پروژه ملی نیز همچنان این حمایت‌ها به قوت خود باقی است و انتظار کارفرمای طرح این است که با مدیریت اصولی زمان و استفاده حداکثری از توان کارکنان، فعالیت‌های باقیمانده پیگیری شود تا ضمن بالا بردن راندمان کار، سایر واحدهای فرآیندی در سریع‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسند.

در این نشست، وضع ساخت و راه‌اندازی واحدهای جانبی و فرآیندی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با تمرکز بر تکمیل فعالیت‌های باقیمانده در نخستین ردیف عملیاتی‌شده و راه‌اندازی دومین ردیف تصفیه گاز (ترین سوم) این طرح بررسی شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس همچنین با حضور در بندر راهبردی سیراف پارس از دومین اسکله صادرات گاز مایع و انبارهای ۴۵ هزارتنی ذخیره گوگرد، همچنین اسکله صادراتی درحال ساخت این محصول در این بندر بازدید و بر وضع اجرای این برنامه‌ها نظارت کرد.

کد خبر 459734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =