سهم ۱۵ درصدی پالایشگاه نفت تهران در تولید انرژی کشور/ افزایش کیفیت محصولات با رفع موانع مالی و اقتصادی

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران از سهم ۱۵ درصدی این شرکت در تولید انرژی کشور و افزایش کیفیت محصولات با رفع موانع حوزه مالی و اقتصادی خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پالایش نفت تهران، حامد آرمان‌فر در بازدید اعضای مرکز پژوهش‌های مجلس از واحدهای عملیاتی این پالایشگاه گفت: شرکت پالایش نفت تهران با قدمتی بیش از ۵۰ سال، نقش مهمی در تأمین انرژی کشور دارد، این شرکت در دهه اخیر سرمایه‌گذاری‌ها و اقدام‌های مهمی در جهت پایداری کسب‌وکار، ادامه تولید، ارتقای کیفیت محصولات و از همه مهم‌تر اجرای پروژه‌های متعدد به‌منظور رفع آلاینده‌های زیست محیطی از چرخه تولیدات این شرکت انجام داده است.

وی افزود: با تحولات مهمی که در حوزه عرضه و تقاضای سبد انرژی دنیا در حال رخ دادن است و پیش‌بینی‌های نه چندان مطلوب، مصارف نفت خام و فرآورده‌های نفتی در دو دهه آینده، شرکت‌ها در تلاش‌اند تدابیر جدیدی را برای حل معضلات پیش رو در بخش انرژی و متناسب‌سازی سبد فعالیت‌ها و کسب‌وکارها با آن اتخاذ کنند.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با تأکید بر اینکه رسالت ما این است تا کیفیت محصولاتمان را ارتقا دهیم، بیان کرد: این مهم نه‌تنها موجب افزایش ارزش ریالی محصولات و سودآوری بیشتر برای سهامداران می‌شود، بلکه به کاهش آلایندگی‌های محیط زیستی در حوزه مصرف سوخت کشور نیز می‌انجامد که منافع آن به کلان‌شهر تهران تعمیم می‌یابد.

آرمان‌فر با برشمردن برخی از تأثیرگذارترین موانع و چالش‌های موجود در حوزه مالی و اقتصادی شرکت پالایش نفت تهران نظیر فروش محصولات به روش فعلی (حق‌العمل‌کاری شرکت ملی پخش)، عدم پذیرش بخش عمده‌ای از اعتبارات مالیات و عوارض بر ارزش افزوده پرداختی شرکت به میزان سهم یارانه‌ها از سوی سازمان امور مالیاتی، هزینه غیرمعقول تمدید کارت بازرگانی، عدم دسترسی پالایشگاه به ارز حاصل از صادرات فرآورده‌های اصلی، ابلاغ نشدن «معیارهای تعیین سطح آلایندگی» توسط هیئت وزیران، همچنین نبود انطباق بین قوانین سازمان بورس قانون تجارت با الزام‌های دولتی برای شرکت‌های پالایش نفت واگذارشده اظهار کرد: امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان بالادستی و مدیران دلسوز دولت در این برهه سرنوشت‌ساز و تاریخی کشور موانع موجود برداشته شود و در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» نام‌گذاری شده بتوانیم به‌منظور اعتلای نام ایران اسلامی گام‌های مهم‌تر را برداریم.

به گزارش شانا، معاون دفتر اقتصادی و معاون دفتر انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش‌های مجلس شورای سلامی به همراه جمعی دیگر از مدیران و کارشناسان این مرکز با هدف بسترسازی لازم برای تغییر روش فروش محصولات اصلی از روش حق‌العمل‌کاری به فروش پشت فنس (EX. Work)، ضمن دیدار با مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران پیرامون رفع برخی دیگر از موانع و چالش‌های شرکت‌های پالایشی گفت‌وگو کردند. بازدید از تأسیسات پالایشگاه و اقدام‌ها و دستاوردهای شرکت پالایش نفت تهران برای کیفی‌سازی محصولات و کاهش آلاینده‌های محیط زیست پایان‌بخش این دیدار بود.

معصومه‌سادات هاشمی

کد خبر 460821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =