پایانه صادراتی شرکت نفت سپاهان در بندرعباس به مرحله بهره‌برداری رسمی نزدیک شد

پایانه صادراتی شرکت نفت سپاهان واقع در اسکله شهید رجایی بندرعباس با ظرفیت ذخیره‌سازی ۴۰ هزار مترمکعب انواع گروه‌ روغنی و مواد افزودنی، اکسترکت و وکس پیش‌راه‌اندازی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت سپاهان، پایانه صادراتی شرکت نفت سپاهان در زمینی به مساحت حدود ۱۹ هزار متر مربع ساخته شده است و یکی از بزرگ‌ترین پایانه‌های صادراتی در سواحل جنوبی کشور به‌شمار می‌آید. 

پایانه صادراتی شرکت نفت سپاهان در مجموع دارای ۱۲ مخزن به ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب است که امکان ذخیره‌سازی انواع روغن پایه گروه ۱، روغن‌های گروه ۲ و گروه ۳، مواد افزودنی، اکسترکت و وکس را فراهم می‌کند و قرار است پس از تأمین نیاز داخل طبق تعهدها، مازاد فرآورده‌های تولیدی این شرکت روانه بازارهای جهانی شود. 

این پایانه بزرگ صادراتی که از سوی نیروهای بومی و با توانمندی‌های داخلی راه‌اندازی شده است، زمینه اشتغال مستقیم ۴۰ نفر و اشتغال غیرمستقیم بیش از ۱۰۰ نفر را در منطقه فراهم کرده است. 

با راه‌اندازی پایانه صادراتی شرکت نفت سپاهان، رتبه نخست امکان ذخیره‌سازی انواع روغن در استان هرمزگان و بندرعباس به شرکت نفت سپاهان تعلق می‌گیرد، این طرح با اعتباری ۱۸۰ میلیارد تومانی در آستانه مرحله بهره‌برداری رسمی قرار دارد. 

شرکت نفت سپاهان بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده روغن پایه گروه یک در خاورمیانه است و سالانه حدود ۵۰۰ هزار تن روغن و انواع فرآورده مربوطه مازاد بر نیاز کشور را به کشورهای شرق آسیا، هند، امارات و... از پایانه صادراتی کنونی این شرکت در بندر بوشهر صادر می‌کند.

کد خبر 461518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =