۲۵ درصد از منابع تأمین قیر رایگان در سال ۱۴۰۱ جذب شد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲۵ درصد از منابع تأمین قیر رایگان در سال ۱۴۰۱ جذب شد، گفت: با مساعدت وزارت نفت تعیین تکلیف شد تا دستگاه‌های مختلف در اسرع وقت جذب حواله قیر رایگان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار شانا، علی نیکزاد امروز (یکشنبه، یکم آبان‌ماه) در پایان نشست بررسی عملکرد بند (ز) قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که با حضور جواد اوجی، وزیر نفت در هیئت رئیسه مجلس برگزار شد، اظهار کرد: امروز نشستی با حضور وزیر نفت و معاونان وی برگزار و در آن عملکرد دولت در اجرای بند (ز) قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بررسی شد.

وی افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان وکیوم باتوم برای انجام آسفالت به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، بسیج سازندگی، نوسازی مدارس و منابع طبیعی اختصاص یافت که از این ۱۵ هزار میلیارد تومان بالغ بر ۱۰ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان در مرحله نخست جذب شد و تاکنون نیز ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفته است.

نایب رئیس مجلس گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ نیز اعتباری بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان وکیوم باتوم در نظر گرفته شده که از این تعداد حدود ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به دستگاه‌ها تخصیص یافته و حدود ۲۵ درصد منابع جذب شده است، از این رو در این نشست تصویب شد هر دستگاه اجرایی که ۹۰ درصد حواله قیر را عملیاتی کند دوباره به این دستگاه‌ها حواله تخصیص خواهد یافت و این فرصتی ارزشمند است تا آسفالت مدارس، طرح‌های هادی روستایی و... انجام شود.

کد خبر 463373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =