همکاری تنگاتنگی بین ایران و روسیه در حوزه نفت ایجاد شده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: روسیه دوست و همسایه ما است، ظرفیت همکاری میان دو کشور به‌ویژه در صنایع نفت و گاز بسیار بالاست.

منصور شکراللهی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا به برگزاری شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه اشاره و اظهار کرد: امروز همکاری تنگاتنگ و خوبی میان ایران و روسیه دیده می‌شود. دو کشور از ظرفیت‌های بالایی در بخش‌های مختلف برخوردارند و می‌توانند این ظرفیت‌ها را به‌ویژه در حوزه جذب سرمایه در نفت و گاز افزایش دهند.

وی افزود: روسیه کشوری دوست و همسایه است، از این رو تهران و مسکو با داشتن چنین روابطی می‌توانند اشتراکات زیادی با یکدیگر داشته باشند، همچنین ایران برای سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی روسیه در بخش نفت و گاز، مشارکت در میدان‌ها، سوآپ فرآورده‌های نفتی و صادرات محصولات پتروشیمی آماده است.  

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران و روسیه از گذشته تاکنون همواه در حوزه‌های نفت و گاز دارای همکاری‌های متقابل بوده‌اند، تأکید کرد: در دیدارهای اخیر مسئولان دو کشور و تمدید سند توافق‌نامه همکاری راهبردی بین ایران و روسیه در دولت سیزدهم، گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های نفت و گاز در دستور کار قرار گرفته تا این بخش بتواند به‌عنوان پیشران همکاری دو کشور، زمینه گسترش همکاری در سایر بخش‌ها را نیز فراهم کند.

به گزارش شانا، شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه از امروز (هشتم آبان‌ماه) تا روز سه‌شنبه (دهم آبان‌ماه) به میزبانی روسیه برگزار می‌شود. جواد اوجی، وزیر نفت ریاست هیئت ایرانی این کمیسیون مشترک و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه هم رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه از سوی روسیه را برعهده دارد.

در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نمایندگانی از وزارت نفت، خارجه، امور اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، نیرو، علوم، تحقیقات و فناوری، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگانی از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، ستاد نیروهای مسلح، شورای‌ عالی مناطق تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی، سازمان ملی استاندارد، اتاق بازرگانی و مرکز تجاری ایران در روسیه حضور دارند که با همتایان خود به گفت‌وگوی کارشناسی برای تدوین اسناد همکاری می‌پردازند.

کد خبر 463460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =