امید به بهبود تقاضای سوخت در چین قیمت نفت را افزایش داد

قیمت‌ نفت خام در پی افزایش امیدواری به بهبود تقاضای سوخت در چین نسبت به روزهای گذشته با ارقام بالاتری در بازارهای جهانی معامله شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، به‌دنبال کاهش بعضی از محدودیت‌های سختگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و در پی آن امیدها به بهبود فعالیت‌های اقتصادی و تقاضا در بزرگ‌ترین کشور واردکننده نفت خام جهان، قیمت نفت در معاملات امروز (دوشنبه، ۲۳ آبان‌ماه) افزایش یافت.

قیمت نفت خام برنت دریای شمال و دبلیوتی‌آی در ساعت‌های اولیه معاملات امروز نزدیک به یک درصد و بعد از آن بیشتر را تجربه کردند.

قیمت نفت خام شاخص برنت پس از ثبت افزایش ۱.۱ درصدی در معاملات روز جمعه (۲۰ آبان‌ماه) در داد و ستدهای امروز با ۳۱ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش در ساعت ۴ و ۳۰ بامداد به وقت گرینویچ به ۹۶ دلار و ۳۰ سنت برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام شاخص وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز پس از ثبت افزایش ۲.۹ درصدی در معاملات روز جمعه، امروز با ۲۳ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش ۸۹ دلار و ۱۹ سنت به ازای هر بشکه داد و ستد شد.

قیمت نفت روز جمعه پس از تنظیم اقدام‌های پیشگیرانه برای مهار کرونا از سوی کمیسیون ملی بهداشت چین افزایش یافت، با این حال موارد ابتلا به کرونا طی پایان هفته در چین افزایش یافت.

لئون لی، تحلیلگر مؤسسه سی‌ام‌سی مارکتز مستقر در شانگهای در این باره گفت: بازار نگاهی بسیار خوشبیانه به اقدام تازه دولت چین دارد. ویروس در زمستان گسترش می‌یابد و رشد سریع موارد ابتلا به ویروس کرونا شرایط را برای دنبال کردن سیاست به صفر رساندن کووید برای دولت چین غیرممکن می‌کند.

وی افزود: افزون بر این، از انتشار این خبر تا زمان اجرای سیاست تازه زمان‌بر خواهد بود، بنابراین ممکن است برداشتن کامل محدودیت‌ها تا سه ماه نخست سال آینده میلادی به طول بینجامد و این به آن معناست که بازگشت قیمت نفت ناپایدار خواهد بود.

کد خبر 464152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =