استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای پایداری و تداوم تولید پتروشیمی‌ها

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پایداری، تداوم تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود مجتمع‌های پتروشیمی در دستور کار این شرکت است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بیژن چگنی تأکید کرد: استمرار و پایداری تولید مجتمع‌های پتروشیمی اولویت اصلی وزارت نفت است و پیگیری‌های لازم برای تداوم تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: مدیریت کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر اساس عملکرد تولید مجتمع‌ها و تعهدات صادراتی و داخلی شرکت‌ها و برنامه تعمیرات اساسی سالانه نسبت به استفاده حداکثری از گاز دریافتی صنعت پتروشیمی برنامه‌ریزی و اقدام می‌کند.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: پتروشیمی مسجد سلیمان از ۱۴ آبان‌ماه و پتروشیمی مرجان از ۲۱ آبان‌ماه امسال به دلیل مشکلات عملیاتی در فرآیند تعمیرات اساسی هستند و پتروشیمی کاوه نیز از ۱۳ آذرماه امسال پس از توقف اضطراری خارج از سرویس است.

به گفته چگنی، با توجه به حجم بالای مصارف بالای گاز در ماه‌های سرد سال، طبق برنامه‌ریزی‌ها تعمیرات اساسی مجتمع‌های پتروشیمی در ماه‌های سرد انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: مقدار ارز برگشتی شرکت‌های پتروشیمی به سامانه نیما از تعهد برنامه‌ای بیشتر بوده است.

کد خبر 465639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =