کاهش خیره‌کننده سوختن گازهای مشعل در فاز ۱۹ پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی ضمن اعلام تولید بیش از ۱۳ میلیون بشکه میعانات گازی از ابتدای سال تا انتهای آذرماه در فاز ۱۹ این میدان، گفت: با انجام تعمیرات تجهیزات حیاتی در سطح پالایشگاه موفق به کاهش خیره‌کننده در گازهای ارسالی به مشعل شده‌ایم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمد نعمتی اظهار کرد: با تلاش و اقدام‌های شاخص و نوآور متخصصان و کارکنان جبهه اقتصادی پالایشگاه دهم پارس جنوبی، از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، بیش از ۱۳ میلیون بشکه میعانات گازی در این پالایشگاه تولید شده است.

وی با اشاره به اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی توانسته در چرخش اقتصاد کشور نقش بسیار مؤثر و سازنده‌ای ایفا کند، افزود: با توجه به فصل سرما و اوج مصرف گاز و نیاز کشور به تولید حداکثری و پایدار گاز با همکاری و تلاش شبانه‌روزی کارکنان و متخصصان این پالایشگاه در مجموع بیش از ۱۲ میلیارد مترمکعب گاز در ۹ ماه گذشته در پالایشگاه دهم فرآورش شده است.

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به دانش و توان سازندگان ایرانی و شرکت‌های دانش‌بنیان تصریح کرد: در سایه همکاری بسیار سازنده با شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان قطعات و تجهیزات داخلی به دستاوردها و افزایش تولید خوبی در بخش گاز و محصولات جانبی رسیده‌ایم و امیدواریم با استفاده از تجهیزات باکیفیت ایرانی این مسیر تداوم داشته باشد.

نعمتی به مقدار تولید دیگر محصولات مختلف پالایشگاه دهم در ۹ ماه گذشته امسال اشاره و اعلام کرد: در ۹ ماه گذشته از سال، ۱۹۴ هزار تن اتان، ۲۶۸ هزار تن پروپان، ۲۱۵ هزار تن بوتان و ۶۲ هزار تن گوگرد در پالایشگاه دهم پارس جنوبی تولید شده است.

وی گفت: با انجام تعمیرات تجهیزات حیاتی در سطح پالایشگاه توسط کارکنان مجموعه در سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» موفق به کاهش خیره‌کننده در گازهای ارسالی به مشعل شده‌ایم که این خود گام مهم و ارزشمندی برای کمک به محیط زیست سالم و خدمت به جامعه پیرامونی صنعت است.

کد خبر 466851

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =