عملیات اجرایی شبکه توزیع گاز شهر چابهار آغاز شد

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: با توجه به طی شدن مراحل نهایی پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر - چابهار، گازرسانی به این شهر در دو فاز برنامه‌ریزی شده که عملیات اجرایی فاز در اردیبهشت‌ماه سال آینده آغاز می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی در سفر به سیستان و بلوچستان و بازدید از فاز نخست عملیات اجرایی شبکه توزیع گاز چابهار که به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی انجام شد، اظهار کرد: مدت زمان اجرای این پروژه ۱۸ ماه پیش‌بینی شده و این در حالی است که هم‌زمان با گازدار شدن هر منطقه، فرآیند نصب انشعاب‌ها و اشتراک‌پذیری برای بهره‌مندی مردم چابهار از نعمت گاز طبیعی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مراحل انتخاب پیمانکار پروژه گازرسانی به قصرقند در دهه فجر انجام و گازرسانی به شهر کنارک در مرحله انتخاب مشاور طراحی است که پس از طی این مراحل، فرآیند اجرای پروژه‌های مذکور اوایل سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در نشست با مسئولان شهرستان راسک درباره گازرسانی به شهرهای راسک و سرباز، افزود: فرآیند برگزاری مناقصه گازرسانی به شهرهای مذکور شهریورماه سال آینده انجام و عملیات اجرای آن نیز نیمه دوم سال ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.

رحمانی با اشاره به دستور وزیر نفت مبنی بر نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان سال گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مطالعات اولیه گازرسانی به همه شهرستان‌های باقیمانده مناطق جنوبی استان نیز در ابتدای سال ۱۴۰۲ آغاز و برای تسریع در انجام عملیات اجرایی، پنج شرکت گاز استانی با عنوان استان‌های معین در کنار شرکت گاز این استان عهده‌دار این مسئولیت مهم خواهند شد.

کد خبر 466944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =