۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
  • کد خبر: 468067
پتروشیمی گچساران در ایستگاه پایانی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: امیدواریم با رفع هرچه سریع‌تر موانع موجود و با شتاب حداکثری، شاهد راه‌اندازی این پروژه بزرگ در آینده نزدیک باشیم.

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، حسن نشان‌زاده‌مقدم در بازدید از مجتمع پتروشیمی گچساران اظهار کرد: مدیران و کارشناسان متخصص این طرح در کنار دیگر عوامل، با عزم راسخ و طبق برنامه‌ریزی‌ها همه تلاش خود را به‌منظور تحقق اهداف کشور به‌کار می‌گیرند.

مجتمع پتروشیمی گچساران از طرح‌های نیمه‌تمام بود که عملیات اجرایی آن در یک سال اخیر، سرعت بیشتری گرفت؛ طرحی که عملیات اجرایی آن از سال ١٣٨٣ آغار شد و تکمیل آن همواره از دغدغه‌های مدیران هلدینگ خلیج فارس بوده است.

در این طرح که قرار است تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد، سالانه یک میلیون تن اتیلن تولید خواهد شد. بابهره‌برداری از این طرح، برای ۲ هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

به‌منظور رعایت استانداردهای زیست محیطی، در ساخت مجتمع پتروشیمی گچساران از فناوری روزآمد دنیا (ZDL) استفاده شده که از ورود پساب‌های مایع به عرصه‌های طبیعی جلوگیری می‌کند.

کد خبر 468067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =