استان هرمزگان می‌تواند عسلویه جدید ایران شود 

استاندار هرمزگان خواستار ایجاد پیوند بین زنجیره معدنی استان کرمان و زنجیره نفت و گاز هرمزگان با هدف تبدیل این منطقه به عسلویه‌ای دیگر شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان هرمزگان، مهدی دوستی امروز (شنبه، ۱۵ بهمن‌ماه) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی صنعت نفت در استان هرمزگان با اشاره به اجرای هم‌زمان پروژه‌های بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت در این استان گفت: با مساعدت رئیس‌جمهوری و تلاش‌های آقای اوجی شاهد توسعه پایدار در استان هرمزگان هستیم.

وی با بیان اینکه با روی کارآمدن دولت سیزدهم شاهد فعال شدن پروژه‌های نفتی و گازی در استان هرمزگان هستیم، گفت: در همین ایام شاهد به سرانجام رسیدن صادرات دریایی گاز مایع (ال‌پی‌جی) که به کلاف سردرگمی در این ارتباط تبدیل شده بود، شدیم و خوشبختانه این صادرات در حال انجام است. 

استاندار هرمزگان با اشاره به تداوم اجرای پروژه‌های اکتشافی و احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در این استان با وجود تشدید تحریم‌ها ادامه داد: در دولت سیزدهم شاهد اجرای چند میلیارد دلار پروژه در هرمزگان بوده‌ایم.

دوستی همچنین با بیان اینکه تکمیل زنجیره‌های پتروشیمی اقتصاد پرسودی به همراه دارد، گفت: با توجه به اینکه هرمزگان با معادن استان کرمان هم‌مرز است، از شما تقاضا داریم زنجیره معدنی استان کرمان را به زنجیره نفت وگاز پتروشیمی در استان هرمزگان پیوند دهید تا این استان هم به عسلویه جدیدی در این منطقه تبدیل شود. 

کد خبر 468277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =