رونمایی از دستگاه گرداننده فوقانی ساخت مشترک دانش‌بنیان ایرانی و شرکت ملی حفاری

در نخستین روز کاری سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت استان خوزستان در اهواز، دستگاه گرداننده فوقانی (تاپ درایو NTS500) ساخت یک شرکت دانش‌بنیان داخلی و شرکت ملی حفاری ایران در آیینی با حضور استاندار خوزستان و معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری رونمایی شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، در آیین رونمایی از دستگاه که روز دوشنبه (۱۷ بهمن‌ماه) با حضور مهران مکوندی، قائم مقام مدیرعامل ملی حفاری و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، عباسعلی گرجی، مدیرعامل شرکت تایکو گفت: این تجهیز مهم و کاربردی بر مبنای جدیرترین فناوری در صنعت حفاری ساخته شده و قابلیت حفاری چاه‌های نفت و گاز تا عمق بیش از ۷۰۰۰ هزار  متر را دارد و در شرایط حفاری در خشکی و دریا قابل استفاده است.

وی درباره شاخص‌های این تجهیز توضیح داد: این تاپ درایو مجهز به دو قدرت هیدرولیکی است که یکی همواره به‌صورت آماده به‌کار است و در صورت ایجاد هرگونه مشکل در واحد قدرت هیدرولیکی وارد مدار می‌شود و احتمال توقف عملیات را به حداقل می‌رساند.

مدیرعامل شرکت تایکو افزود: نصب روی دکل‌های حفاری موجود در ایران، لوله‌گذاری سریع و آسان، جابه‌جایی آسان به‌دلیل سبک و کم‌حجم بودن، مجهز به سامانه سویل یکپارچه و واش پایپ براساس استاندارد از جمله قابلیت‌های آن به‌شمار می‌رود.

گرجی یادآور شد: شرکت مهندسی نوآوران تکساز صنعت (تایکو)، پیش از این برای نخستین‌ بار تاپ درایو ملی را با نام NTS-500 AC با همکاری شرکت ملی حفاری ایران تولید کرد که روی دکل‌های این شرکت نصب شد و بالاترین بازده کاری نسبت به انواع خارجی دارد و هم‌اکنون در حال ساخت چند تجهیز را برای این شرکت است.

کد خبر 468647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =