بومی‌سازی ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات پرمصرف کاربردی در صنعت حفاری

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری با اشاره به اینکه این شرکت ۷۳ دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق‌سنگین خشکی و دریایی در تملک دارد، گفت: در همکاری‌های مستمر با سازندگان، تولیدکنندگان داخلی و ‌دانش‌بنیان‌ها، تاکنون ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات پرمصرف کاربردی در صنعت حفاری کشور بومی‌سازی شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، مهران مکوندی در بازدید از سیزدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت استان خوزستان در اهواز گفت: ملی حفاری از پیشگامان صنعت نفت در هم‌افزایی، همکاری، همیاری و حمایت از سازندگان داخلی است و در نتیجه این مشارکت‌ها تاکنون افزون بر ۲۲ هزار قطعه ساخت داخل در بخش‌های عملیاتی و خدمات فنی استفاده شده است.

وی با بیان اینکه شماری از قطعات و تجهیزات تولید داخل مربوط به حفاری در این نمایشگاه در معرض بازدید قرار گرفته است، اظهار کرد: نمونه‌های اقلام موردنیاز در نمایشگاه عرضه‌شده که رایزنی و مذاکره با شرکت‌های سازنده و دانش‌بنیان برای ساخت آنها در جریان است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای شرکت ملی نفت ایران در زمان حاضر برنامه تعمیرات اساسی دوره‌ای (اورهال)، تعدادی از دستگاه‌های حفاری و خدمات فنی در مراحل اجراست که در این ارتباط از توانمندیها و ظرفیت‌های داخلی شرکت، همچنین پیمانکاران در بخش برون‌سپاری استفاده می‌شود.

مکوندی در پاسخ به پرسشی درباره حضور این شرکت در اجرای پروژه‌های مرتبط با طرح توسعه ۲۸ مخزن در مناطق نفت‌خیز، توضیح داد: شرکت ملی حفاری در بیشتر این پروژه‌ها در قالب مشارکت با شرکت بخش خصوصی و دو مورد به‌صورت مستقل حضور دارد.

کد خبر 468791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =